Întrebare recomandată | RaduGeorgeAlexandru a întrebat:

Hello,am o intrebare, daca vi s-ar propune sa lucrati 2 saptamani in proba fara plata ati accepta? dar o luna? pentru a ajunge dupa aceasta perioada cel mai probabil la salariu minim pe economie?

6 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Daca chiar ai nevoie si iti place, accepta

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu mi se pare corect din partea angajatorului, dar daca as avea nevoie de o slujba, as accepta.Si consider ca e suficient 2 saptamani. Poate merita, poate asta-l convinge pe angajator ca esti hotarat sa primesti slujba.Accepta.

| pietrean a răspuns:

Cred ca doua saptamani ar fi de ajuns,ca sa te convingi, daca patronul are ganduri bune! In ceea ce priveste salariul, eu cred ca este bine sa profiti de orice oportunitate, mai ales ca este atata criza de locuri de munca. Apoi, doar tu decizi daca merita sa mai lucrezi(depinde si ce faci) pe minimul pe economie!

| marktheshark a răspuns:

Nu as accepta, pierdere de timp

| Bonda_Ionel_1960 a răspuns:

Acest raspuns il primesti de la o persoana care are 25 ani vechime in munca.
Categoric NU

| RaduGeorgeAlexandru explică:

Este un job care implica atat munca fizica cat si munca de birou, un fel de mai multe joburi adunate intr-unul singur