| Jessica1235 a întrebat:

Hello, după ce faci înscrierea pentru facultate ce urmează, întreb de curiozitate? Știu că după ce afli că ai fost acceptat urmează să plătești o taxă de aproximativ 150 lei în decurs de maxim 3 zile. Iar apoi?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu stiu despre ce taxa vorbesti. Sunt lucruri care difera in functie de facultate. De exemplu, la UB la facultatea de greografie, se plateste o taxa de admitere inainte de a depunde dosarul. Dupa inscriere urmeaza afisarea rezultatelor la scrisoarea de motivatie, apoi afli sigur daca ai intrat sau nu, se mai retrag din studenti iar altii confirma, apoi afli sigur unde ai intrat (taxa sau buget) in urma confirmarilor si retragerilor.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Măi copilași, acest răspuns nu e doar pentru tine ci pentru toți aceia care au nevoie de informații cu privire la o facultate anume.CEL MAI BINE, CEL MAI SIGUR ÎNTREABĂ DIRECT LA FACULTATE DE ACEEA SUNT ACOLO.