| 5SOS a întrebat:

Hello, la toti.Am o intrebare cu se da fundita? Nu stiu deoarece sunt noua.

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Buna!
fundita este acea insigna care apare in partea dreapta a fiecarui raspuns.
Ea se da raspunsului pe care tu il consideri cel mai explicit mai bun, care te-a ajutat cel mai mult sau ti-a placut.
Ca sa o acorzi, apesi pe ea si pe ok.sau vezi tu.
In felul asta iti arati aprecierea fata de persoana care te-a ajutat.
bafta!
pup

3 răspunsuri:
| danutzZa_8776 a răspuns:

Buna! Nu este greu deloc. Cand ai primit raspunsul la o intrebare vei observa ca in partea dreapta a raspunsului ai o fundita gri. raspunsul care ti se pare cel mai bun il desemnezi castigator facand click pe acea fundita. Fundita se da o singura data.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În dreptul fiecărui răspuns este o fundiță gri, dai clic pe ea apoi pe ok și ea se transformă în portocaliu!
Se premiază un singur răspuns /întrebare, nu mai multe.
Valoarea ei este de 100 de puncte!
Se premiază acel răspuns care îl consideri cel mai inteligent/folositor ori amuzant.
Nu uita că trebuie să respecți și politica site-ului.
Pa, pa.

| Ruxx_4522 a răspuns:

Pai, de exemplu, dupa ceva timp ( mai multe minute. zeci de minute. ceva de genu'. ) iti va aparea in dreapta raspunsului meu sau a altora o funda gri. da click pe ea, se va face portocalie. Vei primi o intrebare gen " vrei sa declari castigator acest raspuns? " iar tu vei apasa pe ok. Usor! Funda?puppy dog eyes