| คηĐЯээд a întrebat:

Hello!
Stiu ca asta ar trebuie sa fie decizia mea dar nu stiu sigura si nimeni [profesori, colegi, experti etc ] nu vrea sa imi raspunda:
Eu ma pricep foarte bine la engleza, franceza, geografie si bine la romana mai ma pricep si la matematica aaaa si era sa uit sunt prima in clasa la sport si la desen am talent unu imi zic ca am si voce[inclusiv doamna] dar nu ma pot astepta la o cariere muzicala.
Imi puteti spune ce pot deveni?
Si nu vreau raspunsuri de genul :'E visul tau' sau 'Treaba ta'...

2 răspunsuri:
| Maia_5796 a răspuns:

Poi nimeni nu-ti poate spune ce vei deveni! Trebuie sa te gandesti bine si sa iei in seama toate variantele! Si chiar daca te pricepi la atatea lucruri trebuie sa te gandesti ce materie iti place cel mai multhappy. Apoi te poti gandi ce beneficii iti poate aduce domeniile preferate. Sau te poti consulta cu parintii.Acesta este sfatul meu : gandeste-te ce iti place cel mai mult, ci nu neaparat la ce te pricepi cel mai bine!happy

| scully a răspuns:

Depinde la ce te pricepi si ce vrei cu adevarat sa faci. gandeste-te la o meserie si gandeste-te daca iti place si dca te pricepi. poti sa alegi o meserie cautata, de ex. contabil, sau pur si simplu ceva care iti place si la care te pricepi. e alegerea ta, tu decizi.
nimeni nu poate decide in locul tau!:X