| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Help! E normal ca după o înțepătura de albină sa ramai cu zona umflata și roșie, dar care devine din ce în ce mai rău pe zi ce trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TuzacAngelina a răspuns:

A rămas o porțiune de ac sub piele ce menține alergia și eventual infecția. În general câteva înțepături sunt benefice dar să fie eliminate toate acele complet după. Dacă ai un punct galben în centrul înțepăturii dă cu un dezinfectant și strânge chestia până iese. Vei observa că este acul acolo.