| anonim_4396 a întrebat:

Help me pls! Stie cineva un site de unde pot descarca programul audio ala cu sunet? Ca nu am instalat placuta de sunet si calculatorul nu are sunet va rog ajutati-ma cryingnu am CD ca l-am cumparat de la cineva dar un site sa descarc nu este

2 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Daca ai placa de sunet atunci trebuie sa ai si driver-ul (cd-ul) audio.se instaleaza usor. daca nu-l mai ai trebuie sa ne spui si numele placii de sunet.sau, daca ai sunet on-board driverul il gasesti pe driverul placii de baza.

| tarziu a răspuns:

Cand ai cumparat calculatorul l'ai primit probabil cu ceva cd'uri... te uiti pe ele si vezi care e cu "motherboard", adica cd'ul placii de baza. il introduci in calculator si instalezi tot ce e pe el...ca nu stiu exact cum iti apare tie.si ce fel de placa de baza ai. Daca nu mai ai cd'ul placii de baza aflii tipul placii si cauti pe google "numele placii" driver download