| Myrru a întrebat:

Hey ALL! va rog mult sa scuzati catgoria! puppy dog eyes vreau sa va intreb ceva si aici sunt mai multe persoane care raspunad! big grin Mai e destul de putin pana la vara si as vrea sa ma ingras vreo 5 kg sau si mai mult daca se poate! happy cum as putea sa ma ingras rapid? Dau funda pntru cel mai bun raspuns! happy

5 răspunsuri:
| cont3aza a răspuns:

Mananci te toate happy carne paine prajituri si lenevesti prin casa nu mai faci sport si o sa te ingrasi happy

| Xtadelo a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa te ingrasi :))
Uite ceva care te va ajuta :
http://www.csid.ro/calory-calculator/

| MioaraParalescu a răspuns:

Toate fetele vor sa slabeasca iar tu vrei sa te ingrasi? laughing
Pai daca vrei sa te ingrasi trebuie sa ai un surplus caloric(adica sa consumi mai multe calorii pe zi decat are nevoie corpul tau)
Spune-mi varsta, inaltime, greutate ca sa pot sa iti spun exact cam de cate calorii ai avea nevoie ca sa te ingrasi.

| thegatekeeper a răspuns:

Poti incerca sa mananci alimente consistente (nu junk food), in cantitati mai mari si cat de des poti intr-o zi. De exemplu, poti lua 3 mese principale si 3 gustari intr-o zi, la distanta de vreo 3 ore una fata de alta. Eu asta fac in prezent (am nevoie sa mai iau in greutate dupa niste probleme). De asemenea, incearca sa mananci alimente din toate grupele, ca sa iti procuri toate substantele nutritive de care corpul tau are nevoie. In cateva saptamani ar trebui sa se vada rezultate.