| Mirunaa002 a întrebat:

Hey, am o soră mai mică și când vreau să ies undeva mereu vine după mine, cum scap?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O iei cu tine!

| 1onur a răspuns:

Este sora ta mai mică, de un copil nu trebuie sa scapi, și să ai grijă de el nu să-l lași de capul tău dacă așa îți vine, las-o în grija părinților tăi nici de cum s-o lași în urma ta dacă vine după tine, dacă te urmărește ia-ți sora în brațele tale și las-o în grija părinților tăi fiindcă ea este încă un copil, nu un om Adult, să-și poată purta de grijă de una singură.

trebuie să ai probleme serioase de sănătate să-ți lași sora în urma ta de izbeliște fără să-ți pese de ea ce va păți și pe unde va ajunge.

Discută ca de la soră la soră cu ia explicăi spune-i ca o soră Adevărată că ai treabă și revi la ea imediat.

| AndaAlexandra a răspuns:

Ii spui că trebuie să ieși singura. Că mergi undeva unde nu poate veni și ea. Îi poți promite in schimb că ieși în altă zi cu ea sau că următoarea zi faceți ceva împreună. Frații mai mici sunt foarte atașați de frații mai mari. Își doresc să își petreacă tot timpul cu ei. Mai târziu, când va înceta să mai facă asta, îți va fi dor de acele momente.