| Căpșunica2 a întrebat:

Hey buna TPU!
Caut un video, am tot cautat pe Youtube dar nu imi da rezultatul dorit.
E vorba de un video care ne ajuta sa intelegem de ce nu ar trebui sa folosim telefonul atunci cand conducem. O fata povesteste unor tineri cum si-a pierdut parintii intr-un accident din vina unui sofer distras de telefon si cum ea a ramas cu un handicap. Va rog ajutati-ma! E un video care aparea pe Facebook dar nu il mai gasesc. sad
Trebuie sa ajut un prieten care foloseste telefonul in timp ce conduce.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara-i o casca handsfree cu bluetooth, daca iti doresti sa il ajuti.
Lasa propaganda.
Cunosc soferi care conduc cu piciorul ca sa faca diverse alte activitati cu mainile, au sute de mii de km parcursi si nici un eveniment rutier (nici macar nevinovati, semn ca stau foarte bine la capitolul conducere preventiva), si cunosc persoane crispate, care tin strans volanul cu 2 maini, merg sub limita legala, si au avut cel putin 2 accidente din vina lor, desi nu circula deloc mult.

| Căpșunica2 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

El scrie mesaje in timp ce conduce.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Căpșunica2):

Asta intr-adevar nu e ok. Rar scriu mesaje la volan, imi dau seama ca imi capteaza toata atentia. Abia scriu o propozitie in 2 minute, si asta in afara localitatii.