| AriannaCurto2 a întrebat:

Hey buna tuturor! Pana acum am tinut dieta Dukan 3 saptamani si am slabit vizibil nu stiu sigur cate kg dar cred ca vreo 4. Din care in priemel 2 saptamani am mancat numai proteina animala apoi cealalta saptamana am adaugat legume.Iar acum va rog spuneti-mi ce sa fac de Craciun ca sa nu ma ingras inapoi? Pentru ca eu de abia astept sa mananc niste prajituri si ciocolata laughing. App: Este bine daca doua saptamani pana la Craiun sa incep sa adaug si fructe pentru a nu ma ingrasa prea mult de Craciun? Va rog ajutati-ma cei care ati mai tinut aceasta dieta sau stiti despre ce este vorba kiss Dau FUNDITA! MULTUMESC MULT kiss

2 răspunsuri:
| iubaretulcata a răspuns:

Maninca cite putin din toate ...sa nu te ingrasi si multe fructe asta iti vor face bine...sarbatori fericite

| greyhound a răspuns:

Pai Dukan are o faza de stabilizare pe care daca ai tinut-o n-ar trebui sa ai probleme.
Dar ca sa fie totul ok, e normal sa mananci de 3 ori pe zi, nu mult, ca sa mentii metabolismul la un nivel adecvat.
Sa ai grija ca raportul dintre proteine, carbohidrati si grasimi sa fie cat de cat egal. Fructe + prajituri + ciocolata = proasta combinatie.