| ChocolateDroid a întrebat:

Hey. Imi place foarte mult stilul Scene ( Nu EMO, va rog nu confundati ).
Cum as putea sa adopt acest stil? ma refer la imbracaminte si accesori si coafura. Nu prea stiu unde sa caut accesorii, imbracaminte si incaltaminte de acest gen. Va rog ajutati-ma. Funda. :*

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Pentru a adopta acest stil nu e nevoie neaparat de imbracaminte speciala. de exemplu daca esti fata poti combina niste bascheti la moda cu o pereche de pantaloni scurti negri mai stransi asa si u tricou mai largut care sa *pice* peste pantaloni, o coafura putin ciufulita intr. un mod aranjat daca ma intelegi ce vreau sa spun un machiaj potrivit si gata, sau niste cizme de vara tot cu niste pantaloni si cu bluze sau tricouri cu mesaje ceva de genul ...eu cam asa cred ca ar fi bine.la accesorii poti purta niste bratati ca din piele de diferite culori sau inele negre din plastic si niste cercei mari stil punk si in genul asta lanticurile sau medalioanele. poti sa iti faci unchiile negre cu diferite modele, fi creativa si combina hainele si asa poate iti creezi un stil propriu. eu sper ca te.am ajutat. pwpici **fundita?**:*

3 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Parul: este cel mai important element din look-ul lor.Deobicei prin par apar tot felul de suvite colorate, insa acesta trebuie sa fie foarte drept (de obicei fiind intins cu placa). Un alt accesoriu specific acestei mode este de obicei ceva de copii viu colorat precum:bentite, agrafe, panglici etc.

Make-up:Eye-liner negru, farduri de culori diferite.

Cat pentru alte accesori:margele, lanturi cu chei sau inimi frante, bratari, curele, ochelari xxl.
Am gasit asta intr-un articol incearca sa improvizezi uitate la poze cu persoane care au adoptat stilul scene.:)
http://www.scenekid.info/......88x300.jpg

| BubuLina999 a răspuns:

Multumesc...si sper ca te.am ajutat

| ChocolateDroid explică:

Si eu iti multumesc!