| andreeamrn a întrebat:

Hey, sarbatori fericite tuturor!
Am si eu o problema aparent minora, dar care ma macina...
Asa zisa cea mai buna prietena a mea s-a distantat foarte mult in ultimele 2-3 luni. Eram si vecine, dar s-a mutat. Nu cred ca distanta(cateva statii de autobuz) este un motiv de a strica o prietenie. Nu mai vorbim des, iar atunci cand discutam, ea are o atitudine superioara si distanta. Si-a facut si iubit de 1 luna si parca e mai rau...incearca sa ma faca geloasa ca ea are iubit si ma tot intreaba daca eu mi-am gasit unul la facultate sau pe strada( in conditiile in care ea l- a cunoscut pe facebook). Cand ii spun ceva despre mine, imi zice sa nu ma vait, ca si ea e in aceeasi situatie(nici nu ma vaitasem, doar ii povestisem).
Se pare ca eram buna doar cand avea nevoie de ajutor, pentru ca ii imprumutam lucruri si altele.
Cel mai mult ma deranjeaza ca atunci cand vorbim, imi raspunde cu "Da" sau "Nu", fara sa ma intrebe inapoi nimic.
As vrea niste sfaturi de la voi, va rog, cum sa procedez, sa mai vorbesc cu ea sau nu?

Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa este in viata, ai prieteni atata timp cat le poti oferi ceva.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Vorebeste cu ea dar nu iti mai bate cap' atat timpul schimba oamenii si de obicei intr-o relatie fie baietii se schimba dupa fete sau fetele dupa baieti. Eu as alege a2-a varianta, o sa-si revina ea. Ideea e sa fi cum vrei tu sa nu te lasi influientata.
Trebuie sa decizi daca te simti comod sa iesi cu ei sau nu.
Sarbatori fericite!
Te pup! :*

| TPU60 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare.Cred ca cel mai bine ar fi sa va intalniti si sa clarificati totul.Nu neaparat distanta va desparte, poate si faptul ca are iubit si poate prietenii din zona.Sa vorbitii fata in fata e cel mai bine, daca raspunde tot cu da si nu, spune-i sa iti dea raspunsuri mai complexe si zii neaparat ca nu iti place distanta dintre voi.
Sarbatori fericite si sper sa te impaci cu ea! =]