| gyna201 a întrebat:

Hey! Sper sa ma ajutati cu un sfat cu o parere orice deoarece sunt confuza.E vorba despre viitorul meu.E vorba despre o decizie pe care trebuie sa o iau dar nu stiu incotro sa ma indrept.Asadar,am o relatie la distanta cu un baiat de aproximativ 2 ani jumate.Problema sta in felul urmator:m am mutat la el vara trecuta am stat 4 luni de zile.A fost cam urat.Nu prea ma respecta, ma injura, recunosc ca il provocam si eu..ne certam mai mereu.a fost cam urat.Au intervenit anumite probleme asa ca m am intors in Bucuresti.Aici m am angajat si am cunoscut un baiat de care m am indragostit.Am inceput sa tin la el.Imi placea f mult comportamentul lui.Cel cu care am stat 2 ani a aflat pentru ca m a vazut distanta si a inceput sa regrete,sa planga,imi spunea ca nu doarme noptile, ca regreta, ca se va schimba.Intr adevar de doua luni de cand sunt cu baiatul din Bucuresti nu pot sa zic ca s a mai comportat urat.Am observat ca sunt indecisa.Nu stiu ce sa fac.Cand cel de 2 ani nu m a mai bagat in seama a inceput sa mi se faca dor de el si sa simt ca il vreau inapoi.A venit acum cateva zile in Bucuresti sa ma implore sa ma impac cu el.Nu stiu...credeti ca se va schimba? Sa il dau uitarii si sa raman cu acest baiat din Bucuresti...innebunesc chiar nu stiu ce sa fac Acum cateva zile am spus sa renunt la actualul si sa ma reintorc la fostull.dar trecutul nu mi da pace Sunt cu increderea la pamant si acum simt ca imi e dor de actualul, de acest baiat pe care l am cunoscut in Bucuresti acum doua luni Sa raman cu cel cu care am stat 2 ani jum sau cu acest baiat care s-a comportat pot sa zic mai frumos?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Eu in viata am invatat ca omul nu se schimba indiferent prin ce trece, o vreme e bun apoi iar va fi ca inainte, totusi nu e bine sa fi cu amandoi in acelasi timp, eu as incepe ceva nou in locul tau nu mas intoarce in trecut plus ca o relatie la distanta e dezamagire atat sau ai putea sta singura o vreme sa isi vezi de drumul tau in viata sasi faci o cariera nu sa faci relati nu la varsta asta dar tu faci cum vrei, nici 2 luni nu-i nu stiu ce garantie sa stii, in 2 ani ai putut vedea cum e el, poate drumul tau nu e cu nici unu mai sti, multa bafta