| anonim_4396 a întrebat:

Hey! stiti superstitii vechi cu privire la strigoi la lucruri de genul asta? Mi-am amintit de o zi in care am scapat de la scoala pe la ora 7 si era foarte intuneric afara, chiar atunci a venit vb de strigoi, niste colegi de-ai mei si copii din alte clase povesteau ce au auzit[bine nu stiu cat de adevarate sunt]dar mi-a ramas in minte o chestie, cica daca la ora 12 noaptea stai in fata unei oglinzi cu cateva lumanari aprinse si spui de 3 ori,, dracule apari, dracule apari, dracule apari"il vezi pe respectivul in oglinda.bine nu am crezut povestea dar am tremurat pana acasa...
Ce credeti?/

2 răspunsuri:
| Deathblow a răspuns:

Nu este adevarat...stai linistita...

| kkkmakafull a răspuns:

O prietena de-a mea a facut ritualul, era ziua ei si era 2 noaptea si i s-a intamplat a vazut ochi rosii in oglinda e pe bune povestea s-a intamplat acum 3 ani