| lollopop a întrebat:

Hey!
Sunt emo daca?:
-Imi place negrul
-Imi place sa stau pe intuneric
-Imi place sa-mi port parul peste fata
-Sunt trista seara de obicei(uneori plang)
-Imi urasc viata
-Insa, ma imbrac colorat si sunt normala nu "emo".
Vreau parerile voastre.happy

6 răspunsuri:
| ㋡ Sweet ㋡ a răspuns:

Buna! Si mie imi place negrul in combinatie cu roz sau rosu.Imi place sa stau pe intuneric. Dar de ce ti ai putea ura viata?cryingSi de ce sa fii trista seara si sa plangi? Asa de odata te pui pe plans?laughing Nu pot spune ca esti emo dar pot spune ca esti ciudata.Sorry

| Razvan a răspuns:

Cu primele 3 puncte n-am nimic dar cu ultimele douathinking
De ce sa plangi? Ai vreun motiv? Cum sa iti urasti viata? Ce probleme atat de grave poate sa aiba un adolescent incat sa afirme asta? Exclus plictisitul, baietii si lipsa de prietenioh go on

| Diana_3268 a răspuns:

Nu neaparat.
- negrul te face supla
- si mie imi place intunericul
- iti place stilul acesta al parului
- cu totii avem momente din astea
- -||-
- Daca tu consideri ca nu esti "emo" atunci nu esti. Parerea altora nu conteaza. Doar a ta si a celor apropiatihappy

| lollopop explică:

㋡ Sweet ㋡ MZ...Stiu ca sunt ciudata... Dar faza cu faptul ca urasc viata este problema personalawinking

| paramore a răspuns:

Nu cred nici ca esti emo nici ciudata, esti pur si simpl TU.ai un stil mai diferit, nu sntm toti la fel, si nimeni nu plange din senin, cu siguranta ai ceva pe suflet

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Asta veo sp la toti si atentie mare ca nu bat campii A FI EMO nu e o moda a fi emo inseamna ca asa tea dat dumnezeu si cum sa va explic eu. Eu nu sunt emo dar am o prietena si stiu pur si simplu asa te nasti cu o sensibilitate ca nimeni altul prietena mea cand se enerva pe peireteni sau era dezamagita de ceva vroia mereu sasi taie venele sau sa se omoare asa vad ei lumea asta si cauta prin orice moartea a fi emo nu e ceva josnik e pur si simplu o mare o imensa suferinta si o imensa sensibilitate care nu poate fi descrisa. Multy judeca chestia asta si sp ca e diavolul dar nu e asa negrul intunericul parul si toate astea te fac sa intelegi ca e ceva trist in acea persoana.Nam vaz niciodata o poza emo fara macar o lacrima sau fara ca personajul sa fie trist... a fi emo inseamna a fi foarte da foarte sensibil si a cauta moartea si singuratatea in tot