| Hikari a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. De Craciun vreau sa imi fac o suvita albastra sau roz cum are Avril Lavigne, dar mama zice ca trebuie sa imi decolorez parul. Pur si simplu nu pot intelege de ce trebuie sa imi decolorez parul, adica nu poate sa imi puna un fel de punga pe cap sa faca o gaura in punga aia si sa imi scoata o suvita sa mi-o vopseasca? Nu as vrea sa apelez la spray pentru ca de la el imi cade parul. Dar nuantator? Voi ce ziceti despre nuantator si in legatura cu suvita aia? Eu una nu pot intelege de ce trebuie sa imi decolorez parul. O prietena de-a mea mi-a zis ca trebuie sa fac asta atlfel nu rezista mult, dar eu mi-as face-o cu vopsea. In fine, as vrea si parerile voastre. Multumesc. Dau funda +vot. sad

Răspuns Câştigător
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Sincer, mama mea este stylista, mai imi face suvite uneori, cu o vopsea care rezista pana la 4 spalari. big grin [ti-am zis, daca vrei sa incerci] Cat despre decolorat, nu trebuie. Cum ai zis si tu, se rezolva cu o punga gaurita si pus suvita acolo cateva minute, apoi spala parul. si gata happy. funda?big grin