| claudiaclau a întrebat:

am si eu ceva de spus important pentru unii.Azi mi-a dat cineva o pisica persana stiind ca sunt moarta dupa pisici, iar eu nu stiu daca sa o pastrez. Sincer e superba, dar e foarte foarte mare are o blana imensa si mi-e frica sa nu inghit un fir de par de la ea. ce se poate intampla daca inghit cumva un fir de par? multa lume mi-a spus ca pot sa mor dar nu stiu ce sa cred. Mama a spus sa-i dau drumul afara, ea nefiind invatata acasa la mine, precizez ca este foarte mare si invarsta si cand o scot afara pleaca adica am scos-o afara doar cu supravegheatul. Parerea mea este ca as suferi mult daca as lasa-o sa plece fiindca deja m-am atasat foarte mult de ea.As vrea o parere sincera de la voi doar cine vrea sa raspunda ce sa fac cu ea? sa o pastrez? ce mananca ea? de fapt nici nu stiu cu ce a fost crescuta.si deocamdata sta numai sub pat O parere sincera vreau de la voi sa-mi spuneti oare daca ii dau drumul afara nu fuge inapoi? scuze categoria! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

In niciun caz sa ii dai drumul afara pentru ca e pisica de rasa, obisnuita sa stea inauntru, ingrijita. daca nu o pastrezi poti sa o dai altcuiva dar nu e pisica de tomberon in niciun cazlaughing daca o pastrezi trebuie sa o perii in fiecare zi. mananca mancare de pisici ca orice pisicalaughing si nu mori daca ii inghiti acum un fir de par. oricum nici nu cred ca se poate intampla. daca ai grija de ea si o perii in fiecare zi eu zic ca se merita, sunt superbe pisicile astea. faci cum crezi :*