| danutzZa_8776 a întrebat:

Care sunt marile orase ale frantei? Funda pentru cine raspunde primul!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Peste 200.000 de locuitori
Bordeaux • Lille • Lyon • Marsilia • Montpellier • Nantes • Nisa • Paris • Rennes • Strasbourg • Toulouse

100.000-200.000 de locuitori
Aix-en-Provence • Amiens • Angers • Argenteuil • Besançon • Boulogne-Billancourt • Brest • Caen • Clermont-Ferrand • Dijon • Grenoble • le Havre • Limoges • le Mans • Metz • Mulhouse • Nancy • Nîmes • Orléans • Perpignan • Reims • Rouen • Saint-Denis • Saint-Étienne • Saint-Paul • Toulon • Tours • Villeurbanne