| Nymphiis a întrebat:

Hey TPU!
Considerati ca relatia intre sagetator si berbec, sagetator si rac ar merge?
Peste tot vad ca sagetatorii sunt foarte aventurieri si nepasatori, e cineva sub acest semn zodiacal si mi-ar putea spune ce asteptari sa am? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Calitațile partenerului sunt mai importante decat luna in care s-a nascut.
Asta e doar opinia mea.

| Nymphiis explică (pentru DeMicUnCălător):

Ma gandeam si eu la asta, desi vad peste tot ca X e asa, Y asa. dar presupun ca daca esti un gunoi de om zodia nu reprezinta nimic

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu au nici o importanta zodiile, fiindca educatia si acracterul omului fac relatiile fericite si de durata, nu zodiile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ar merge să te iei după zodii. Relația nu merge singură, trebuie să contribui tu cu ceva concret.

| Drimmero a răspuns:

Cand veti inceta sa mai puneti botul la ce zic alti fraieri care vand gogosi despre zodii atunci o sa intelegeti mai bine mecanismul uman, voi traiti niste credinte irationale in niste desene.

| relian a răspuns:

Ceva ceva exista, dar nu legat de ziua in care ai fost nascut.Mai degraba tine de caraterul tau,de ce anume esti tu atras/atrasa.
De aia auzi,vezi, ca anumiti oamenii,sau chiar si tu,au un prieten,o dau in bara,gaseste altul,la fel se intampla si cu ala si etc.

Deci fiecare persoana este atrasa de un anume tip de om. Acum oamenii cu acel caracter,de regula is cam la fel,mai is si exceptii dar majoritatea is cam la fel, de aia se intampla asa.

Unia spun -vai nimeresc numai oameni de genul asta -laughing de fapt acea persoana ii accepta, este atrasa de astfel de tipare de oameni.

Iti dau un exemplu.O femeie gaseste un barbat, se inteleg bine, bla bla dar ala mai merge si pe la fetite.
Sa spunem femeia respectiva se desprte de bulangiu laughing si gaseste altul.
Ei ca sa gaasesti de exemplu un partener trebuie de obicei sa fii atras de respectivu corect?
Gaesete altul si surpriza si ala merge la fetite laughing De ce?
Pt ca acea femeie se pare este atrase de un anume tip de barbat, iar in acel tipar majoritatea se comporta cam la fel.

Cam despre asta este vorba.Acu nu stiu daca ziua in care te nasti poate influenta cu ceva comportamentul viitorului om, ar putea, nu e nimic sigur, chiar daca is destule observatii, nu is acceptate ca fiind corecte 100%.

Eu nu is cu zodii si rahaturi de genul asta,dar am observat asa fara sa vreau ca intr-adevar multi oameni nascuti la o anume data,au un comportament asemanator, nu in toate, dar la anumite chestii.

Ar putea sa fie pura coincidenta sau poate ca natura, ziua in care ai fost nascut, conditiile alea ar putea cumva influenta viitorul organism, om cum sa-i zic.

| Yamira14 a răspuns:

Sagetator si berbec merge fiind ambele zodii de foc. In schimb racul este zodie de apa iar relatia cu un sagetator nu ar fi deloc una favorabila.