| anonim_4396 a întrebat:

big hug Se apropie Craciunul! happy O sarbatoare de vis! Ce semnifica pentru voi aceasta perioada? Cum va simtiti in atmosfera Craciunului?

1 răspuns:
| Woodenpints91 a răspuns:

Sărbătoare de vis? Mai bine spus penibilitate de coşmar.
Este perioada aia oribilă din an când toţi îşi pun masca de pupat în fund şi se prefac că sunt mai buni decât sunt de fapt.
O mare agitaţie, când lumea are impresia că ălea 3 zile de crăciun sunt cu ceva mai speciale decât restul anului, în care ar trebui să facă chestii speciale pe care nu le-au făcut tot anul. N-am să înţeleg niciodată ce-i atât de "frumos" la crăciun, mie mi se pare doar o pierdere intuilă de timp. Ce faci de crăciun, poţi face lejer şi în restul anului, când nu sunt toate magazinele mult prea pline cu oameni nesemnificativi ce umblă după cadouri de căcat.
Cam asta cred eu despre crăciun, doar că aici a trebui să mă cenzuerz mai mult decât aş fi vrut.