| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un utilizator la ignore, imi mai poate da report la o intrebare, sau un raspuns?
Dupa cum unii din voi stiti, azi m-am enervat foarte tare dintr-un anumit motiv, si daca vreti sa ma intrebati daca e legat de chestia aia, nu e, e o chestie de mai mult timp, si chiar am nevoie de ajutorul vostru.
Deci, poate un utilizator sa ma raporteze daca eu il ignor?
Multumesc anticipat!

29 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai pe cineva la ignore, acea persoana nu iti va vedea profilul, intrebarile si raspunsurile tale, esti ca inexistent pentru acel membru. Posibil sa te fi raportat altcineva, sa fi vazut discutiile voastre (exclus mesageria privata) sau ca acel membru pe care l-ai blocat sa fi avut 2 conturi pe TPU si asa poate sa iti raporteze profilul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Nu m-a raportat inca, doar m-a amenintat ca ma raporteaza, si inca nu il am la ignore, dar ma gandeam sa il bag acolo, ca sa nu poata sa ma raporteze, dar nu mai conteaza, oricum nu o sa patesc nimic daca ma raporteaza, iar eu nu am incalcat regulamentul site-ului.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Mayhem666):

Eh vezi daca tu ca persoana spui ca respecti regulamentul si nu ai gresit cu nimic, doar ca ai pus suflet pe cuvintele rautacioase spuse de respectivul, nu vei patii nimic. Stii cum este prin lumea virtuala, sunt multi oameni care vorbesc liber si zic multe ajungand pana si la amenintari atunci cand sunt online pe internet, desi acestia care se dau bravi in realitate sunt lasi, oameni de nimic. Asa ca tu si alti care merg corect in viata de zi cu zi si online, nu mai trebuie sa puneti la suflet astfel de rautati. Sunt la fel, pun suflet si ma doare, desi cu astfel de nimicuri, uneori ii raportez, cu toate ca de cele mai multe ori i-am ignorat. Asa poti sa face si tu macar sa ai liniste!winking happy

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Daca ai pe cineva la ignore, tu nu ii vei vedea lui/ei intrebarile si raspunsurile, Bubulino, nu invers. Nu iti poate raspunde la intrebari sau la raspunsurile oferite, in rest, nu e nici o diferenta. Haide sa nu mai vorbim fara sa avem habar despre ce vorbim...

| RAY a răspuns:

Da,dar ce importanta are asta? ai incalcat regulamentul TPU? nu, atunci nu are decat sa o faca, te pui cu toate rebururile sociale, esecuri ale selectiei naturale asta e adevarul

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Dar eu nu am chef sa imi iau report si eventul sa mi se suspende contul doar pentru ca unul s-a gasit sa ma raporteze ca nu ii convine lui ceva, si ma gandeam sa scap de el, poate asa nu mai sunt in pericol. Tin prea mult la contul asta ca sa il pierd, daca e sa mi se suspende, altul nu mai imi fac.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu primesti banare ca te raporteaza cineva, eu am primit si primesc de la multi crestini care isi arata iubirea fata de mine si nu am fost banat, nu isi fie frica daca nu ai jignit nu are ce sa-si faca

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Nu l-am jignit, dar acum nu prea mai pot sa spun nimic, ca e cu ochii pe mine. Dar, daca stau sa ma gandesc, nu are decat sa ma raporteze, ce-mi pasa? Parca eu nu as putea sa il raportez pe el, dar nu o sa o fac, ca nu ma pun la mintea lui. Multumesc pentru sfat Ray happy

| Drimmero a răspuns:

Nu poate!

| Fatamuntilor a răspuns:

Se poate raporata/ sesiza orice postatre care incalca regulamentul, folosind functia contact, chiar daca acea persoana te-a blocat.Nu poti interactiona cu ea, anume nu poti raspunde la intrebari, nu poti da mesaj privat. Poti insa sa evaluezi un raspuns, poti raporta, poti trimite sesizari, trimitand linkul respectiv la contact.
Sesizarea va fi analizata si se vor lua masuri daca este cazul!

| LoveSleep a răspuns:

Sunt șanse mai mari ca mâine să avem 40 de grade C. decât ca tu să fii suspendat. Stai calm.

| Divy a răspuns (pentru LoveSleep):

A fost viscol azi domnu cu vremea laughing
Omule și dacă-ți face îți face degeaba, și când îi dai ignore doar tu nu-l mai vezi pe el, el te vede laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! Nu poate sa te raporteze decat facandu-si alt cont si raportand direct la o intrebare a ta. Insa intrebarile lui/ei iti vor fi afisate pe fundal inchis si daca incerci sa ii raspunzi vei fi anuntat ca persoana e in lista de ignor si nu poti actiona. La fel va fi si pentru el la o intrebare a ta.

| August99 a răspuns:

Cred ca daca i-ai dat ignore nu o sa te mai poata gasi pe site si nu ii vor aparea raspunsurile tale. nu stiu sigur

| Mayhem666 a răspuns (pentru August99):

Ba da, ma poate gasi pe site, dar nu imi poate raspunde la intrebari, dar nu stiu daca mi le poate raporta.

| mnbvf a răspuns (pentru Mayhem666):

Da, îți poate raporta întrebarea.

| Mayhem666 a răspuns (pentru mnbvf):

*Sigh*, deci nu are rost sa ignor un utilizator doar ca sa scap de report. Ce naspa! Dar multumesc pentru informatie. happy

| mnbvf a răspuns (pentru Mayhem666):

Cine te-a supărat?

| Mayhem666 a răspuns (pentru mnbvf):

Nu e ca m-a suparat cineva, dar mai de mult cineva m-a amenintat ca imi da report, si ma gandeam ca daca il blochez, nu mai poate sa imi dea report.
De suparat m-a suparat alt utilizator azi, dar nu aveam de gand sa il blochez pe el, ca oricum nu are rost. Voiam sa blochez un utilizator acum ceteva zile, sau saptamana trecut pentru ca m-a amenintat ca imi da report din cauza ca glumeam cu un alt utilizator si vorbeam despre moarte, dar doar in gluma, si ala s-a bagat intre noi si ne ameninta pe amandoi ca ne raporteaza daca nu incetam.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

I feel You! You're not alone! I'm gonna stand by You! happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Si pe tine te-a amenintat, mai stii?

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Hei,hai amice! Voi vorbiti de rau de mine? Ai inteles gresit, nu te-am amenintat, ci doar te-am avertizat sa nu incalci regulamentul TPU pentru binele tau, amice! Eu nu amenint nimanui si nu-i port pica nimanui niciodata! Te sfatuiesc sa citesti mai bine care este regulamentul TPU pentru toti utilizatorii! Stai linistit ca nu-ti fac nimic, nici tie si nici lui justanotheruser99! Cel mai bine e sa ne facem amici si sa ne ajutam unii cu altii cu intrebari si raspunsuri fara nici o suparare! Ramanem amici, nu-i asa?

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Da, ramanem.

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

S-a facut! Batem palma si ne-am impacat amice!winking

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Nu e ca si cum am fi fost certati, doar ca nu voiam sa imi dai report.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Uite! Ai văzut ca v-ați împăcat? Nu trebuia sa te stresezi. E gornist de treaba laughing
Si da, știam ca si pe mine m-a "amenințat", dar pe mine chiar nu ma afecteaza chestiile astea. big grin

| untu a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ai inteles gresit, amice! Nu te-am amenintat, ci doar te-am avertizat sa ia grija ce comentezi ca te pot depista dupa adresele IP de pe calculator si de pe router! Recomand sa citesti mai bin regulamentul TPU catre utilizatori! Dar stai linistit ca nu te raportez si nici nu voi face pentru ca nu doresc raul si nici sa fac rau vreodatata la nimeni! Vrei sa zici ca sunt de treaba? Multumesc frumos pentru apreciere!

| mnbvf a răspuns:

Nu mai fi supărat. Uite un pupic :*

| Mayhem666 a răspuns (pentru mnbvf):

Multumesc pentru pupic :*, dar stii cumva raspunsul la intrebarea pe care am pus-o?