| Myssteriusthanlife a întrebat:

dau funda ce caini cunoasteti [rase] mai curate de casa

2 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Cum zice si yoanna803 depinde de talie.
Talie mica:
-chihuaua cu par scurt
-bichon maltez
-pekinez
-chihuaua cu par lung
-coker
-havaneze
-bichion frise
-bichion bognese, foarte pufos

talie medie

-pekinez imperial
-sharpey, desi nu cred ca este potrivit pentru tine, atata timp cat ai scoala si nu te poti ocupa atat de mult de el.
-chow chow, un caine foarte frumos i-ai acorda multa atentie dar din pacate nu suporta sa fie in centrul atentiei.

talie mare

-ciobanesc de maremma
-ciobanesc de pirinei
-bobtail
-ciobanesc german
-ciobanesc polonez lowland
-collie, este foarte inteligent
-kuvasz
-shipperke
-ciobanesc de shetland
-boxer
-bullmastiff
-buldog englez
-ciobanesc de appenzell
-leonberger, este foarte frumoshappy
-mastiff tiberian
-mastiff
-rottweiler, atentie este un caine care isi ataca stapanul!
-saint-bernand

Cam atatbig grin

Byes! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de ce talie vrei. ceva mic e frumos un bichon frise sau havaneze, cocker. Ceva mediuthinking sa zicem, poate un sharpey dar e greu de ingrijit printre acele,, riduri" daca nu il speli des, s-ar putea sa faca niste mici viermisori, buldog si de o talie mai mare sau chiar putin mediu, cel mai bun pentru copii este un golden retriever sau labrador