| Myssteriusthanlife a întrebat:

dau funda eu as vrea sa imi pun aparat dentar fix si am auzit ca trebuie sa iti scoata masele ca sa ti-l poata puna este adevarat? ca daca nu ai loc in gura trebuie sa iti scoata premolari sau nu stiu ce este adevarat? in ce cazuri se scot va rog dau funda

2 răspunsuri:
| OneHope a răspuns:

Pai o prietena de-a mea si.a pus aparat dentar acum o luna. Si nu i.a scos nimic. Nu se scot maselele.

| Lauraaa16 a răspuns:

Am avut eu aparat dentar fix ..si e adevarat ..eu am purtat aparat dentar pentru faptul ca aveam dinti prea in fata si mi-a scos 2 premolari ca sa aiba loc dintii sa se dea inapoi