| Myssteriusthanlife a întrebat:

dau funda imi puteti spune niste licee pe parte umana? din bucuresti si spuneti-mi daca se face mate fizica chimie sper ca nu pentru ca nu suport matematica

1 răspuns:
| Danny a răspuns:

Draga Jessica, toate profilele de uman au ore de matematica/chimie/fizica. Din clasa a 11-a fizica si chimia se vor combina si vor fi stiinte ale naturii, iar matematica ai 2 ore pe saptamana. Nu stiu sigur, dar am inteles ca in clasa a 11-a se sisteaza si orele de matematica, sau in fine, nu se mai face matematica. In orice caz, nu scapi usor de materiile acestea, insa uman fiind profesorii nu te tin din scurt si sunt mai ok... Pupici.
P. S: De obicei toate liceele au cel putin o clasa de uman si una de mate-info