| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

De curiozitate voi cum deosebiti prietenii adevarati de prietenii falsi?

Răspuns Câştigător
| ♥Iulicious♥ a răspuns:

Pai eu cred ca prieten adevar este acea persona care e langa tine si la bine si la rau nu numai la bine sau cand ai bani sau chestii de astea. acea persoana trebuie sa fie lanaga tine si cand ai o problema si trebuie sa-ti dea macar un simplu sfat si nimica mai mult. Dar in ziua de azi greu mai gasesti pe cineva in care sa iti pui increderea de obicei la baietii prietenii din jurul lui sunt doar de pahar rar sa vezi prieteni adevarati pentru ca exact cand lumea tie mai draga atunci iti infing cutitul pe la spate.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt doi un el si o ea pe care ii cunosc de 10 ani si prietenul meu.Atat.La legat prietenii nu ma bag.Ma simt bine cand sunt aleasa ca prietena, dar nu ma implic sentimental prea tare. Daca pot ajuta cu toata placerea, dar nu mai mult de atat.Prieteni falsi am avut cativa. Dar timpul i-a indepartat.Si le multumesc pentru ca m-au facut sa "miros" falsitatea

| lovenotsex a răspuns:

Prietenii adevarati nu ii poti diferentia de cei falsi in momente supe, calumea, fericite, ci doar atunci cand esti la pamant, cand ai nevoie de cineva care sa te asculte neconditionat, care ofera fara a cere.Care te critica cand ti-e mai bine, care te tine cu picioarele pe pamant atunci cand altii te ridica prea mult.Multe altele. Dar nu prea gaesti prieteni adevarati. Daca ii ai pastreaza-i si pretuieste-i cu atentie.