| GiulyDragutza a întrebat:

Deci,sunt printre cei mai buni elevi din clasa si sincer, toti colegii imi cer temele sa le copieze..Nu ma deranjeaza,dar mi se pare enervant,adica, ei au tema perfecta pe munca mea...iar profesoarele ii lauda...si parca mi-e putin rusine sa le spun ca nu le dau temele, deoarece sunt colegii mei si! Ce ar trebui sa fac? Fundaahappy

Răspuns Câştigător
| Pupikツ a răspuns:

Hey Giuly! Si eu trec prin aceeasi situatie insa recunosc ca si eu sunt cateodata colegii aia de care povestesti don't tell anyone Si mie mi-e oarecum jena sa nu le dau...Ce sfat sa-ti dau? Hmmm...ai putea sa le explici exact ce simti dar daca ti-e greu si frica sa nu se supere (stiu ca-ti e), ai putea sa le spui pur si simplu sa mai ia si de la altii pentru ca intotdeauna ei o copiaza de la tine. Sau ca sa fii in bun model poti si mai bine sa le explici ca trebuie sa isi faca temahappy Bafta! Merit fundita? big grin

| GiulyDragutza explică (pentru Pupikツ):

Meriti fundita...dar am rezolvat acest lucru, acum isi fac tema zilnic.dar marea problema anterioara era ca niciunul nu-si mai facea tema...rolling on the floor. oricum, multumesc pentru ajutor:*:*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa le zici ca acum e vremea ca fiecare sa isi rezolve damblaua mai ales ei au interes de la tine, in rest nu te ajuta la greu cand ai probleme.

| darrio2007 a răspuns:

Cam fara iesire aceasta problema.Totusi,ajuta-i in continuare.Chiar daca nu este etic.Macar sa te serveasca si ei cu o prajitura.

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Pai.pune altfel problema. Ei te ajuta pe tine cand ai nevoie de ceva? Daca nu, atunci cand iti mai cer temele le poti reprosa acest lucru. Mult succes :*

| Dariusuu a răspuns:

Daca nu te ajuta cand ai nevoie, atunci nu vad de ce ar m-ai avea pretentia sa iti ceara tema.

O zi superba iti doresc.

| AtateaConditii a răspuns:

Daca nu te-ar deranja nu te-ar enerva, spune nu si gata. Hai odata de doua ori da nu de fiecare data. O sa vezi cand o sa ai nevoie de ajutorul lor or sa iti intoarca spatele.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Dar ce esti tu, draga? sclav fara plata?
Sau iti place ca te pupa in fund cand au nevoie de tine.
Esti constienta ca le faci rau colegilor tai si tie?
Ia, spune-le ca s-o inchis pravalia si trebuie sa-si faca fiecare treaba lui.

Te-s tzuca, dar mai bine nu.