| Guapaaa a întrebat:

Hey TPU, din adolescență si pana la maturitate cunoastem diversi oameni, ne indragostim, iubim, ei bine eu de fiecare data cand m-am indragostit sau am iubit, la mine suferinta după decepție a trecut in 2 saptamani iar apoi am putut sa ma atasez de altcineva, nu a ramas nimeni impregnat in creierul meu ca fiind unic, asa e felul meu de a fi? Sau nu am iubit niciodată cu adevarat? Sau e adevarata teorie ca orice trece?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu a fost iubire adevărată, nici măcar mare.
Dar da, toate trec până la urmă, deși pot rămâne mici rămășițe.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai iubit cu adevărat, când iubești cu adevărat, îți rămâne în minte, în suflet persoana respectivă cu anii chiar, te vei gândi la ea mereu, nu o poți uita complet niciodată.
E adevărată și teoria că orice trece, timpul le vindeca pe toate, mai ia din durere, dar de uitat nu uiți persoana când iubești, cel puțin nu doar în 2 săptămâni.

| Dragobeta a răspuns:

Nu ai iubit. A fost doar o atractie trupeasca/sexuala.