| Justmeandmysmile a întrebat:

in ultimul timp am observat ca la o intrebare pe TPU, la oricine, nu neaparat la mine nu raspund multi adica in jur de 1-2-3 rasunsuri. Ce s-a intamplat cu ajutoarele laughing?

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da, stiu. Si mie mi se intampla asta in ultimul timp. Dar la mine nici macar nu primesc raspunsuri folositoare care sa ma ajute, ci primesc niste raspunsuri aiurea.Nu stiu ce s-a intamplat cu acest site.Inainte, toata lumea iti sarea in ajutor, si nu era atat de importanta fundita, care acum este ca un virus pentru unii.Cred ca s-a ajuns aici deoarece au intrat pe acest site multi utilizatori noi (nu zic de toti, dar de unii) care nu vor sa ajute ci vor doar sa fie ajutati. De aceea, pe zi ce trece vor tot mai multi sa isi inchida contul.

2 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Pai ori nu stiu cu ce sa te ajute, sau pur si simplu nu considera interesanta intrebarea.se poate intampla

| alexmircescu13 a răspuns:

Sincer, eu daca vizualizez o intrebare si constat ca macar un raspuns e corect (poate fi doar un raspuns, si ala sa fie bun) consider ca e suficient, nu mai are rost sa scriu si eu acelasi lucru doar ca sa ma aflu in treaba, ala nu se cheama ajutor. Evident, daca sunt 20 de raspunsuri si mie mi se pare ca nu e nici unul corect, imi dau si eu cu parerea, bazat pe argumente si link-uri acolo unde e posibil. Daca mai procedeaza si altii ca mine cam asta e raspunsul la intrebarea ta.