| Guapaaa a întrebat:

Hey TPU, ma simt extrem de aiurea, nu stiu cum sa actionez, instructorul meu era un super om, imi explica totul bine, prietenos, de un timp se da la mine, imi trimite mesaje cum ca imi adora sanii, imi cere poze goala, clar nu am continuat cu glumele, mai am 2 saptamani pana la traseu, ma simt extrem de stresata, de Luni incep orele cu el iar, nu stiu ce sa fac, oare fata in fata se va abtine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arata acele mesaje la directorul lui si cere-i sa-ti dea un alt instructor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce fel de scoala de soferi este?
Daca au mai multi instructori, mergi urgent la scoala si prezinta-le problema, arata-le mesajele (salveaza-ti de pe acum screenshot-uri cu ele), cere schimbarea instructorului si ameninta chiar cu mersul la politie pentru hartuire sexuala.
Daca este independent, poti sa il reclami direct la politie, sau sa ii spui ca vei merge la politie daca mai continua.
Nu se stie daca se va abtine cand va veti intalni, dar daca e atat de dus cu sorcova, probabil va face tot posibilul sa te obtina, eventual prin santaj legat de examen.

| Dismally a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii spui sa se abtina de la astfel de comentarii si daca nu o face mergi mai departe, la politie daca este nevoie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Inregistreaza-l cu camera ascunsa si fa screen la toate mesajele alea, spune-i ca daca nu pastrati o relatie profesionala o sa le faci publice. Dupa ce se termina scoala si iei permisul poti sa le arati sotiei lui si sefului lui si probabil va fi dat afara. Deocamdata adevarul e ca inca ai nevoie de el pentru ca mai sunt 2 saptamani si daca ai incepe acum scandalul ar trebui sa gasesti alt instructor si va fi mai complicat. Dar oricum nu-l lasa sa scape nepedepsit

| MistarGoGu a răspuns:

Comportament de psihopat! Fa niște capturi de ecran cu mizeriile lui de conversații și mergi frumușel la Politie!
Și la firma unde lucrează ca instructor!