| anonim_4396 a întrebat:

Mai e pe aici cineva pasionat de cultura japoneza si de limba japoneza?
In general de Japonia si de tot ce provine de acolo?

P.S. As dori raspunsuri doar de la cei care sunt pasionati de cele mentionate mai sus, celelalte nu o sa le iau in considerare, daca nu sunt pe subiect.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi se pare interesant cand mai descopar cate ceva, dar nu sunt fascinat pe deplin.

Uite ceva: https://ro.wikipedia.org/wiki/Genji_monogatari

| RAY a răspuns:

Imi place ca majoritatea din ei sunt persoane atee si ca aprecieaza stiinta

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Nu e chestia ca sunt atei, dar cea mai mare parte din ei, nu cred in Dumnezeu, sau in orice fel de zeu, deoarece religia oficiala a Japoniei, este budismul, care cred ca este singura religie din lume, care nu se bazeaza pe credinta intr-un zeu.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Pentru mine conteaza asta

| LoveSleep a răspuns:

Mă mai uit la un hentai când mă plictisesc de pornhub, se pune?

| Mayhem666 a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing Nu, asta nu se pune laughing Am spus pasionati de cultura japoneza si de limba japoneza, cu toate ca si hentai are legatura tot cu Japonia.

| Clorox a răspuns:

Da, eu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu chiar sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place tehnologia japoneza, samuraii. Singurul anime la care m-am uitat si imi place a fost Ghost in The Shell. Ca e facut Matrix dupa el, care e filmul meu preferat. In rest nu prea imi plac animeurile - mi se par copilaresti. As dori sa invat limba japoneza. Pana acum invat lb germana. Lb japoneza imi inchipui ca e grea, ca n-are cuvinte asemanatoare si alfabet diferit.

Mai mentionez ca ascult muzica traditionala japoneza.
Niste melodii faine: https://www.youtube.com/watch?v=1XIz2R-JdJU
https://www.youtube.com/watch?v=DkFJUCADk2w

Mai mentionez2 ca am facut arte martiale japoneze: karate, ninjutsu, jiu-jitsu

Mai mentionez3 ca filmul The last samurai pe locul al 2 lea la filme care imi plac.

| Cliar a răspuns:

Da, am fost cand eram mic intr-o excursie in japonia dar din pacate nu mai imi aduc aminte foarte multe, decat ca era foarte organizat si frumos

| Mayhem666 a răspuns (pentru Cliar):

Sunt atat de gelos pe tine in acest moment.

| Cliar a răspuns (pentru Mayhem666):

N-ai de ce, pentru mine e ca si cum n-am fost deloc. Am fost cand aveam 6-7 ani, si abia imi aduc aminte cate putin. Oricum daca as avea ocazia sa merg in Japonia din nou, n-as sta pe ganduri happy

| TheGirlInBlack a răspuns:

Nu pot sa spun ca sunt chiar pasionata, dar mi se pare interesanta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru TheGirlInBlack):

Si eu spuneam la fel cand eram mic, si de cand am inceput sa ma uit la animeuri, am devenit pasionat/obsedat de tot ce inseamna Japonia, sau de orice provine din Japonia.

| TheGirlInBlack a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu sunt genul care sa se uite la animeuri, sau care sa aiba timp sa se uite. Daca e sa incep sa ma uit, o sa te anunt, sa imi recomanzi si mie cateva faine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru TheGirlInBlack):

Ok. Daca te hotarasti, doar ma anunti, si eu iti spun happy

| TheGirlInBlack a răspuns (pentru Mayhem666):

happy

| Teodora2004Teo a răspuns:

Iubesc limba japoneza