| anonim_4396 a întrebat:

Nu ar trebui sa luati prea in serios urmatoarea intrebare :
Daca maine ati afla ca m-am sinucis, cum ati reactiona?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cui iar pasa de un necunoscut ca tia luat viata, scuzami duritatea da asta e adevarul as fi ipocrit sa spun ca te-as plange

| doctorandus a răspuns:

As zice ca mori ca prostu'. Cu niste medicamente potrivite ti-ar dispare gargaunii si ai duce o viata normala.

| T0T a răspuns:

Pe mine unul m-ar lăsa rece deși poate aș avea un strop de uimire.

| Fatamuntilor a răspuns:

E un experiment social?

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu. Doar mort dupa atentie.

| OldSoul a răspuns:

In nici un fel, probabil mi-as spune ceva gen "WTF nu parea sa aiba astfel de probleme."

| minrest a răspuns:

M-as intreba: ''Oare incepuse sa urmareasca Hikaru no Go? Ca de terminat, n-a avut cand''.

| RainmakerX a răspuns:

Nu te supara dar probabil nu as afla.

| untu a răspuns:

Ce tot spui acolo baiete? Cum sa te sinucizi? Niciodata sa nu mai spui asa ceva pentru ca tot ce spui cu vorbele tale sunt cuvinte vii si se pot implini! Sinuciderea este un pacat,ti-ai lua darul lui Dumnezeu cel mai de pret: VIATA! Dar tu stii ce se spune despre sinucicasii? Sinucigasii nu se pot mantua si se duc singuri in IAD! La sinucigasi nu se fac inmormantari fara preot,nu se fac pomeniri,nu se mai poate face ceva pentru mantuirea ta daca te sinucizi,nu se trag clopotele pentru tine,nu se scot praporii, nu se fac praznice in numele tau, nu se conduce sicriul cu preot si nu se baga in biserica, nu se va tine predica, dar sunt multe de povestit despre sinucigaii si este de regretat!
-www.crestinortodox.ro › Morala
-www.crestinortodox.ro › Carti ortodoxe › Pravila Bisericeasca
-https://moldovacrestina.md › Acasă › Răspunsuri din Biblie › Societate
-ortodoxiatinerilor.ro/deznadejdea...sinuciderea/17299-sinuciderea-te-duce-in-iad

| TheGirlInBlack a răspuns (pentru untu):

Tipul e ateu, deci raspunsul tau e cam degeaba. Crede-ma, de curand am aflat ca de fapt il cunosc in realitate. Partea amuzanta este ca eu nu stiam ca el e in spatele contului, dar azi am facut niste cercetari, si mi-am dat seama de asta.
Oricum raspunsul tau nu il ajuta cu nimic, pentru ca ce ai spus tu acolo, este cel mai probabil sa il enerveze, nu sa il ajute.

| untu a răspuns (pentru TheGirlInBlack):

Vai,nu se poate! Esti sigura de asta? Asta inseamna ca parintii lui sunt niste iresponsabili!

| TheGirlInBlack a răspuns (pentru untu):

Nu este adevarat!

| justanotheruser99 a răspuns:

Sincer, as fi socata, dar cum nu te cunosc personal mi-ar trece, insa totusi mi-ar părea rău de tine. Esti un băiat bun, dincolo de aparentele sadice.

| Clorox a răspuns:

My condolences
I'll shed a tear with your family
I'll open a bottle up, pour a little bit out in your memory
I'll be at the wake dressed in all black
I'll call out your name, but you won't call back
I'll hand a flower to your mother when I say goodbye
Cause baby you're dead to mewinking

| syd2 a răspuns:

Mi-ar pasa

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu am idee cati dintre cei care stau numai la Conversatii stiu, dar exista pe TPU un cont gol.
Am simtit tristete si uimire cand am aflat ca Hombre nu mai e, pentru ca a fost un om plin, cu un cont foarte viu, iubit de multi utilizatori.
As reactiona la fel ca in cazul lui, si m-as uita un timp peste raspunsurile tale, intrebandu-ma: "De ce".
Nu mai pune astfel de intrebari aici, la categoria hlizeala, s-ar putea sa te doara cand vezi ce insemni.

| Clorox a răspuns (pentru Dorotheea21):

Spune-mi despre el...
Cum a fost? sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja ma astept sa intrebe cineva cum ar arata sicriul nostru de vis / locul unde vrem sa ni se raspandeasca cenusa. Ce-s cu atatea intrebari despre moarte? laughing

Probabil as fi socata si la cat de emotiva sunt in ultimul timp mi-ar pica si cateva lacrimi laughing, dupa as fi curioasa de motivul care te-a impins sa faci asta. Tu cum ai vrea sa reactionam?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mare nenorocire. Acum un an a murit un user care chiar ma intelegeam bine cu el si am dormit noaptea ca un bebelus. La tine cred ca nu as dormi o saptamana, clar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea asta ar trebui sa le-o pui apropiatilor tai, cum ar putea sa ii pese unui strain de pe internet ca ai murit? traiesti cam mult pe site-ul asta.

| Felissa13Eden a răspuns:

Oamenii deja isi fac griji pentru tine happy, asa ca nu o face.
Contezi pentru persoanele care trebuie, nu ai nevoie de anonimii de aici

| Juviia a răspuns:

Te-as ingropa pe ascuns

| HandaSei a răspuns:

Probabil nu m-ar interesa prea tare... :/

| TheKingBacca a răspuns:

S-a produs o extorsiune al unui degajament intr-o constructie de apa, si puteti vedea.

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu mi-ar păsa.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

As fi șocată daca as afla ca geamanul meu s-a sinucis.
Esti prea kawaii ca sa mori. happy

| Cliar a răspuns:

Probabil ca esti curios sa vezi daca i-ar pasa cuiva; N-o lua in nume de rau dar eu as fi ceva in genul : "Sa fie in bafta lui"

| guesswhothefuckiam a răspuns:

Mi-as continua viata