| Ilovesomeone a întrebat:

Nu vreau sa jignesc pe nimeni. Pur si simplu nu mai inteleg nimic. Acum toata lumea se crede `tare` daca iese cu cei mai populari care au peste 200 like-uri pe fb, care au o groaza de like-uri pe fb etc. O fata a postat o poza in care este o greseala gramaticala, iar acea persoana care este in poza e o cantareata cunoscuta, Taylor Swift. Apoi toata lumea a inceput `Haai ma lasi cu muzica din ziua de azi, ca rock-ul e mult mai tare, astia care asculta One Direction, Rihanna, etc sunt niste ratati, etc, Nu stiti care e muzica buna`. Si atunci am postat un comm in care am zis ca toata lumea greseste, nu e vina ei ci a celui ce a decorat acea camera (fiind o tabla cu niste versuri, acolo era greseala). Si am zis ca nu zic ca muzica rock nu e muzica buna, ba din contra, unele melodii le ascult incontinuu cum ar fi baladele rock. Am zis ca nimeni nu-i perfect si ca nu inseamna ca daca asculti alt gen de muzica esti un fraier, sau un ratat. Apoi toata lumea a inceput cu comentariile rautacioase ` Te iei de muzica rock? Sa vezi ce scandal fac...`. Apoi multe persoane `tari, celebre pe fb` au inceput sa-mi dea unfriend pentru ca nu le dau like-uri sau nu ascult ce muzica vor ei. Chiar nu-mi pasa, dar acum toata lumea ma crede o `ratata` ca nu ascult ce muzica vor ei. Nu ma intelegeti gresit, nu am zis ca muzica rock e rea, dar asta nu inseamna ca esti obligat sa asculti acest gen de muzica. Imi cer scuze daca am plictisit pe cineva, dar pur si simplu m-am saturat de aceasta chestie `daca nu ai 1000 like-uri pe fb esti un ratat`. Chiar nu sunt o ratata, ma inteleg bine cu cei din jur, sunt o persoana sociabila. Dar nu fac parte din `turma`. Voi ce ziceti? As vrea sa-mi sterg fb, pentru ca m-am cam saturat. Asa se intampla si la voi la scoala/liceu? As vrea sa stiu parerile voastre si daca aveti povesti de acest gen, as vrea sa le citesc si eu. happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce as putea sa zic, faci prea mult caz pentru nimica toata, iei prea in serios facebook, care oricum e o chestie destul de supra-apreciata, plina de falsitate, dar e o afacere colosala, si reclama din jurul FB e mare, am avut si eu un cont, cica auzisem ca e deosebit, dar m-am scarbit, am sters contul, ceva nu poate fi deosebit din moment ce toata lumea il are, e un lucru destul de comun, poate o sa se gaseasca si persoane care nu o sa de-a "Like" la ceea ce zic eu aici, da chiar nu imi pasa, e important sa ai o parere a ta proprie, pe care ti-o formezi tu din convingere, nu pentru ca au dat 100 like si atunci asa trebuie sa fie, in plus de asta sunt satul de poze fara suflet, as vrea sa ii vad in viata reala, oare si acolo sunt ceea ce sunt pe facebook?