| wingedwolf a întrebat:

Probabil multi dintre voi ştiţi aceasta gluma clasica: "De ce a traversat puiul strada? - ca sa ajunga pe partea cealaltă. "Dar eu nu am inteles-o niciodată! Ce e amuzant? Are alt sens in limba engleza? Imi explicati va rog?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Știu și eu una.
Pisica e în baie, ce face pisica? Nu știu că a închis ușa.

| AC4S4 a răspuns:

Eu o consideram o gluma seaca, unii oameni rad la glumele seci. Dar poate chiar are ceva amuzant in ea, nu stiu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Seaca,pentru ca tu te gandesti la alte variante gen " sa isi cumpere o vodka" si apoi vine raspunsul "sa ajuga pe partea cealalta"