| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.ro!
De ce credeti ca rock-ul nu e asa apreciat (ca in alte tari ) in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Stii,noi cei din Romania suntem total diferiti. Uita-te ce drumuri avem, cat se fura, cati se drogheaza etc.
Cred ca iti dai seama dc. Tiganii fura mai bine pe manele decat pe rock laughing

11 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Rock ca şi nicki minaj şi evanescence? las, mai bine să nu fie apreciat.

| PamPamPaaaam a răspuns (pentru Vans):

Daca in playlist am Nicky Minaj si Evanescence asta nu inseamna ca numai melodiile astea le ascult ...si oricum melodiile alea sunt puse acum mult timp big grin!

| Vans a răspuns (pentru PamPamPaaaam):

Foarte convingător acest argument, foarte.

| KristalPop a răspuns:

Pentru că în România există aceste "manele" care sunt tolerate şi foarte apreciate.

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Așa e.
De ex.în Spania aproape toți adolescenții sunt pletoși.Și mulți o ard pe dubstep, nightcore, dnb...etc.În România vezi numai "rappări" și cocălari.Manele pă sistem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dă-o încolo de treabă, am rămas mască când m-am uitat la playlist-ul tău.

| PamPamPaaaam a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau sa te dezamagesc dar melodiile din playlist sunt de acum un an big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindcă în alte ţări nu există manele.

| LorenaAnca a răspuns:

Nu in toate zonele se asculta manele. Nu a pomenit nimeni ca in tara noastra sunt multi cantareti de folclor, muzica populara. Sincer, imi place si mie o melodie de la Evanescence. Totusi, e adevarata si faza ca Romania e sub nivelul celorlalte tari din UE.

| AlexMatei13 a răspuns:

Parerea mea este ca multe genuri muzicale care au mesaj (rock, rap, etc...) nu sunt apreciate in Romania deoarece foarte multi oameni sunt inculti. Suntem cu mult sub media UE si asta se datoreaza atat poporului (oamenilor de rand) cat si conducerii.