| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a7a, acum ca se incheie anul as vrea sa ii scriu un discurs de despartire profesoarei mele de romana deoarece la anul nu va mai preda la scoala mea sad. imi trebuie pana maine, va rog ma puteti ajuta?

Funda!

1 răspuns:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pentru doamna care m-a ajutat să iubesc Literatura şi să învăţ gramatica, ofer tot respectul meu.Pentru timpul în care aţi predat Limba şi Literatura Română,pentru timpul în care m-aţi ajutat să nu greşesc, pentru temele care deşi grele am avut nevoie de ele, pentru că mi-aţi fost profesoară până acum vreau să vă mulţumesc şi să vă spun că areciez tot efortul pe care l-aţi depus şi am un gând trist când mă gândesc la clipa despărţirii, deoarece v-am apreciat şi vă apreciez mereu. Vreau să vă felicit pentru devotamentul şi răbdarea de care daţi dovadă şi să vă rog în timp să vă amintiţi de mine, fetiţa care mereu vă respectă şi vă apreciază.