| CatyVany a întrebat:

Voi cat de des ascultati' de inima...si cat de minte? Si in ce fel de situatii?

9 răspunsuri:
| Aidalin a răspuns:

Eu de obicei ascult mai mult de inima cand este vorba de iubire, dar se intampla ca inima sa aiba decizi proaste si sa riste mult.
Eu cred ca cel mai bine e sa ascultam de minte, in aproape toate cazurile, sa gandim inainte sa luam o decizie

| BlackAndWhite1 a răspuns:

E bine sa asculti de amandoua.

| Suck a răspuns:

Inima spune doar prostii.

| RainmakerX a răspuns:

Pai ascult de minte cand vorbesc si de inima atunci cand gandesc.(Stiu, exact asta am vrut sa spun...nu am gresit)
Concluzia? Ce spune inima este doar al meu, ce spune mintea, e ceea ce le arat si altora.

| RAY a răspuns:

Inima nu vorbeste, avem 3 creiere unul repitilian care se ocupa cu reproducerea si supravetuirea, unul emotional care e primitiv si el dar el e legat de cel reptilan din pacate el ea niste decizi aiurea bazate pe chesti emotionale, si ultimul creier ratiunea, ratiunea cam pierde trebuie sa faca loc provocari acelor 2 creiere primitive, omu e fiinta emotionala nu rationala, revenind la intrebarea ta mereu cand mi-am ascultat partea emotionala am gresit cel mai rau e cand te dezamageste cineva sau isi nega existenta, simtim nevoia iubiri nu a suferintei

| OldSoul a răspuns:

Ascult doar de minte, in ultimul timp inima nu imi mai transmite nici un mesaj.

| CatyVany explică:

Eu din cauza ca gandesc prea mult, ajung sa ascult mereu doar de minte. Si mintea nu ma mai lasa sa-mi bag inima in seama. As vrea sa ascult si de inima, sa risc, si Doamne ajuta sa castig, dar mintea nu prea ma lasa. Ce sa fac?

| clickkcilc a răspuns:

Iti folosesti mintea ca sa iti dai seama daca se merita sa iti asculti inima si daca nu merita si totusi cineva iti zice sa iti asculti inima, tu sa ii zici ca o asculti mereu dar auzi doar "tic-tac"

| BlitzLikeXd a răspuns:

Amandoua poatee