| Myssteriusthanlife a întrebat:

vreau sa stiu cat de riscant este patinajul artistic as vrea sa ma duc si nnu as vrea sa sfarsesc cu o fractura sau cine stie ce cine a fost de aici ce vau pus prima oara sa facetii si daca ati cazut sadsadsadsad

eu am auzit ca este asemanator cu rolele dar. nu prea imi vine sa cred ori si cum daca se aseamana stiu sa merg foarte bine pe role sa sar si din astea

ddeci cel mai bun raspuns primeste fundha+vot si restul voturi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este acelasi lucru ca si rolele.Aici e vorba de mult mai mult echilibru si gheata te face sa aluneci, cum ai fi cu rolele pe un parchet deja lustruit.

Funda?

| anonima15 a răspuns:

Deci eu ieri am patinat pentru prima data in viata meabig grin... si vreau sa spun ca nu e chiar atat de greu am cazut de 2 ori pentru ca vroiam sa ma dau mare ca pot prinde viteza si chestii dar oricum nu m`am lovit. si e asemanator mult cu rolele. dec i eu zic sa incerci prima data singur nu chiar patinaj artistic sa te duci pe un patinoar public si sa vezi cat de bine te descurci. asa te poti orienta mai bine.
sper ca te-am ajutat:*

| AndraMex3 a răspuns:

Chiar este asemator eu am facut si nu am patit nimic... funda?big grin

| Arthur a răspuns:

Dacă ai folosit cu succes rolele îţi va fi foarte uşor să foloseşti patinele.

| AndraMex3 a răspuns:

Darian este simplu am facut patinaj artistic si ma tin ff bine pe role sar alea alea.Este asemanator din toate punctele de vedere doar ca stai pe gheata si iti trebuie putin mai mult echilibru si sa fii calma:X... Daca vei merge Succes!:X... Funda?love struck