| andreea89op a întrebat:

Hey,trec a noua în toamna,întru la un liceu mai slăbuț, am cum sa fac transfer după un an la acest liceu? Ma refer sa fac clasa a 9a la acest liceu și din a 10 sa ma transfer? Și cu ce medie? Cu cea din examen? Sau ce cea pe care o voi avea ca medie generala la final de clasa a 9a?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"trec a noua în toamna, întru la un liceu mai slăbuț"

1 incă NU ai ajuns la nici un liceu. Doar ce urmează repartizarea

2 așteaptă să ajungi undeva ca să ai motive de transfer (că poate n-o să ai)

3 după a 9 a te poți tranfera cu media pe care o să o ai (nici dreak nu știe care o fi aia și tu ne-o ceri nouă, hă-hă-hă)