| Monique_3125 a întrebat:

Hi! tot eu sunt...as avea nevoie de ajutor...pentru un prieten...happy

El are o prietena dar este ff tacuta, nu se poate deloc intelege cu ea, nu poate vorbi nimic cu ea... a incercat tot ce credea ca`i mai bine si zeroo; cv de genu`...cand se intalnesc, el tine un monolog sh cam atat. El incearca sa deschida fel de fel de subiecte, dar in van.Asa nu mai >merge-o relatie fara comunicare, fara dialog?! please help me!

6 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Pfff nu stiu ce sa te sfatuiesc! o relatie fara comunicare si fara dragoste pur si simplu nu exista! poate ca fata aceea nu se simte bine cu prietenul si de aceea nu prea e vorbareata... daca asa este felul ei de a fi...sincer nu stiu ce sa iti spun...sa mearga cu ea la un psiholog...sa incerce sa intre in sufletelul ei sa vada ce are.winking. bafta!

| adinescu a răspuns:

Cand mai iese cu ea sa nu vorbeasca nici el sa vada atunci chiar nu deschide nici un subiect? daca tace in continuare inseamna ca cv nu e in regula

| maria a răspuns:

Sincer ma intreb cum rezista prietenul tau... daca e ff tacuta si asa se simte ea bine... e mai greu de comunicat, trebuie sa existe ceva afinitati in comun pentru a putea cultiva prietenia, altfel e "boala lunga...tristetea si durere sigura", ceea ce cred ca nu isi doreste prietenul tau. O relatie fara comunicare e deficitara, nu tine la nesfarsit sau se completeaza in tacere, prin mijloace de comunicare agreate de cei doi, prin intimitate sau pasiuni comune.Succes.

| YepIsSuspended a răspuns:

Salut!

Foarte ciudata fatastraight face, eu zic ca ar trebui sa discute mama lui cu parintii ei sa o duca la un psiholog, nu stiu... poate are o trauma psihica ca de alceva de ce sa nu vorbeasca?

Paaaaaa!

| sorin a răspuns:

Poate e rusinoasa in preajma lui, cine stie dar cu altcineva vorbeste?

| Monique_3125 explică:

Daaa. vorbeste numai ca mi-a povestit acea fata k inainte a mai avut relatii in care tot asa...aman2 erau timizi(sau in cazul acela)sh stateau pur sh simplu sh se uitau unu` la altu`...straight face