| aniiledha a întrebat:

Hi TPU ce mai faceti:* am o intrebarebig grin voi ce credeti emisiuniile astea ca, fata lui tata, pe banii parintilor sau ochii din umbra sunt adevarate sau doar teatre? astept raspunsuri multe dau fundita si voturi:*:*

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

La sfarsitul fiecarei emisiuni, in partea de sus a ecranului este precizat faptul ca exista plasare de produse iar la sfarsit se mentioneaza ca emisiunea este doar o interpretare dupa un scenariu, inspirat din situatii reale comune in viata de zi cu zi.
Pe scurt sunt false, dar este si normal acest lucru, ideea e sa para cat mai reale, de aceea se abordeaza situatii si subiecte frecvent intalnite, cum ar fi sotul ce isi inseala sotia, amanta ce are un copil cu acesta si ce traieste cu falsa impresie ca el va divorta de sotie, si multe alte astfel de aberatii transpuse sub forma unui show televizat, pentru a atrage atentia oamenilor.

13 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Personal eu nu le consider teatru; mai degraba circ ieftin pentru inimi sensibile si credule.Nu vreau sa fiu prea aspra dar mi se par o adevarata bataie de joc pentru inteligenta telespectatorilor. Sper sa le scada audienta fiindca, din pacate, in tara noastra circul mediatic si vedetele de carton inca mai fac rating.Numai bine.

| ioanaioana a răspuns:

Pai eu cred ca sunt adevarate numai ca sunt actori platiti care interpreteaza niste intamplari adevarate

| seby005 a răspuns:

Nu sunt adevarate.se zice ca sunt inspirate din cazuri reale.

| xlmpq a răspuns:

Teatru

| vader a răspuns:

Teatru jucat de amatori.

| ġคвÿ a răspuns:

Dupa cum am vazut eu credd ca nusunt adevarate.cred ca sunt pusi sa faca show la tv. (cearta)... FuNnda? love struck

| anutzica001 a răspuns:

Este doar teatru... dar acest teatru e inspirat din viata reala, si te invata ce sa faci si cum sa faci ca sa ocolesti situatiile de a ajunge precum sunt prezentate cazurle respective, si de a vedea ce se poate intampla daca faci ceva rau precum personajele respective
asta e parerea mea :-)

| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Doar teatre

| mady_8925 a răspuns:

Nu sunt adevarate.

| Beebytza a răspuns:

Hmm din kate stiu eu sunt fictiuni.kika sunt luate din intamplari adevarate[ceea ce nu prea cred] sunt un fel de teatre facute de ei.happy

sper ca te-am ajutat fundita?:X

| Floffy a răspuns:

Buna.Eu cred ca nimic nu este adevarat.Cred ca e teatru, cum ai spus tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci: 1) scrie la sfarsitul emisiunii ca se bazeaza pe intamplari reale dar personajele sunt fictive = teatru inflorit de ei
2) tu chiar crezi ca oamenii reactioneaza asa calm (romanii se iau la bataie frate cand vine vorba de asa ceva)

| valivalee a răspuns:

Cu siguranta sunt teatre.sa fim sinceri cine s-ar lasa filmat in asemenea situatii