| ピンク a întrebat:

Hi TPU! Mi-ar placea foarte mult daca mi-ati putea da un sfat. Ce as putea face? Am auzit niste zvonuri cum ca prietena mea cea mai buna m-ar barfi pe la spate si siar bate joc de mine impreuna cu celelalte colege. Ciudat este faptul ca am auzit aceste zvonuri de la o fata care nu prea ma simpatizeaza. Prietena mea spune in continuu ca nu m-a barfit niciodata dar odata am prinso ca vorbea despre mine cum ca as fi nesuferita cu alti prieteni. Ce sa mai cred? Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Chiar situatie este dureroasa mai ales pentru tine, daca este cea mai buna prietena a ta. Eu te sfatuiesc din propriile mele experinte sa vorbesti cu colegele tale si sa le intrebi. Daca vezi ca colegele spun ca da si mai auzi si tu de la ea chiar ar trebui sa termini prietenia cu ea. O prietenie consta in termeni buni:sinceritate, loilaitate, ajutor, solidaritate si multe altele. Fata asta care te barfeste se numeste dusman, nu prietena. Chiar eu in locul tau, as termina fara sa mai intreb nimic. Ce sa crezi.Ca nu ma ieste o prietena buna si ca te-a tradat. Eu am o prietena buna si imi impartasesc necazurile, secretele si nu m-a barfeste! Asta este o prietena adevarata. Succes!
P. S Sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu!

2 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Nu mai crede nimic. Renunta la ele! Decat sa petreci timpul cu acele, asa zise prietene, mai bine inveti gramatica ( Iti spun asta fara a vrea sa fiu rautacios.Asa e cel mai bine pentru tine, sau cel putin asa cred eu ).

| Geoo_9828 a răspuns:

Hmmm.
Dificila situatia.
Dar stii cum e in ziua de azi. Nici nu stii in cine sa ai incredere.:-s.

Poate fata aia. care nu te simpatizeaza. e geloasa pe tine. si vrea sa te certi cu prietena ta cea mai buna...
Sau. poate e adevarat. daca spui ca ai auzit`o si tu pe prietena ta. vorbind despre tine...
Ce poti tu sa faci.:
Vorbeste cu prietena ta. si spuine`i sa recunoasca ca te-a barfit. ca nu te superi. si daca recunoaste. propune`i. ca de acum inainte. daca o deranjeaza ceva la tine. sa iti spuna tie. nu sa te mai barfeasca.:d.
Oricum ar fi. sa nu lasi pe nimeni sa va desparta.
Prietenia este cel mai de pret lucru!

Baftaaa :**.
>:d