| RândunelPisică a întrebat:

Hi TPU! vreau sa va spun ca mama ma cearta la tot ce fac. si daca ii zic ceva il cheama pe tata sa ma certe. si el e de acord cu ea. si chiar daca eu am dreptate mama il convinge. si simt ca nu ma iubeste niciunul. azi vroiam sa bagam oua de prepelita la incubator. nu am dormit multe nopti din cauza asta pentru ca dabea asteptam sa le bagam. si acum zice ca nu are chef. ei mereu isi bat joc de mine. ce sa fac? si P.S nu am niciun prieten bun.(pentru ca toti prietenii mei nu sunt de incredere) si nici bunicii sau rudele..nu m-ar accepta si nici nu pot sa ii spun la protectia copilului pentru ca... sincer ii iubesc dar ma deranjeaza foarte rau asta... ce sa fac? Funda + vot

7 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Rămâne o singurăsoluţie: suicidul

Dacă vrei să-ţi pui caăt zilelor, acum, la sfârşit de an, într-un mod original, dar nu stii cum, pot sa-ţi sugerez câteva metode frumoase şi originale prin care să treci în nefiinţă.

| RândunelPisică explică (pentru Woodenpints91):

Sinucidate tu mah.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru RândunelPisică):

De ce m-aş sinucide? Eu nu am probleme. Şi spre deosebire de tine, ştiu şi să scriu corect.

| SAMM0603 a răspuns:

Asta patesc eu.
Mereu sunt impotriva ema iar cu mama ma cert din orice motiv si imediat il striga pe tata sa tipe la mine. Exact asa ma simt, ca nu ma iubeste. Din fericire pentru mine am un iubit caruia ii povestesc totul si ma simt mai bine pentru ca ma ajunta cu sfaturi si imi promite ca ma va lua de la ei cand vom mai creste. Oricum, eu zic sa nu o mai bagi in seama pe mama ta. Eu cand nu o bag in seama se enerveaza si zice : Esti surda? Nu vorbesti cu mine? Nu ai limba?
iar eu ii zic : lasa-ma ca nu vreau cearta. Nu am chef
Si nu mai zice nimic..Ma enerveaza ca nu ma lasa afara mult timp si multe altele. Eu zic sa te deschizi si sa o lasi in pace. Stiu ca suna greu dar si eu ma straduiesc. Uneori e de treaba, vorbim anumite lucruri. radem. Iar uneori imi vine sa o strang de gat.
Protectia copilului nu poate face nimic pentru ca nu ai dovezi precum vanatai sau ceva puppy dog eyes Nu ne pot ajuta, plus ca suntem minore si ramanem tot la parinti sau la camin unde e oribil. Plus ca daca anunti protectia copilului si pana la urma tot la aprinti ramai, iti vor face viata un calvar. Trebuie sa fii tare si sa nu mai pui la suflet tot ce spune si face. Si eu incerc desi sunt cam sensibila. Sarbatori fericite :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa imi face mama cand ii vin nervii x-( Si incepe sa vorbeasca prin casa ca nu am facut curat, nu am spalat vasele etc. Dar eu ma amuz mai mult, ca nu o bag in seama si vorbeste singura iar daca nu tace se duce tata sa o linisteasca de parca e nebuna laughing.Si ma intreb uneori: Cum sa seman eu cu ea? cred ca sunt infiata straight face Dar in fine, trebuie sa fii indiferent si sa-i arati ca nu prea iti pasa iar apoi, poate si ei vor realiza cum te-ai simtit iar daca nu, incearca sa nu le mai dai motive sa te certe happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Nu poti decat sa mai astepti sa cresti si imediat ce faci 18-19 sa te muti, sa fi pe picioarele tale (asta in cazul in care nu se va rezolva nimic) insa trebuie ca pana atunci sa stai si sa studiezi ceva, sa inveti ceva sa faci sa-ti castigi singura bani altfel vei sta cu ei asa mult si bine.
Crede-ma ca stiu foarte bine prin ce treci si chiar imi pare rau dar ce sa iti mai spun...deocamdata taci si strange din dinti.
Nu uita ca mai e si maine o zi si aa ca era sa uit: deci incearca sa faci ceva sa schimbi sensibilitatea asta la tine ca esti mult prea emotive si asa esti ranita mult mai usor decat daca ai fi echilibrata din punct de vedere emotional...asta o spun pentru binele tau deci incearca te rog sa fi mai indiferenta si sa nu mai pui totul la suflet ca singura iti faci rau.
Numai bine si o viata buna sa ai.