| anonim_4396 a întrebat:

How do you know? De unde sti daca ai noroc? (Asta vis-a-vis de filmul cu acelasi nume care trata aceasta tema-cu jack Nicholson si altii)
DEci voi stiti daca aveti noroc? De unde sti daca ai noroc?
Poate pun intrebarea asta si pentru ca mi s-a parut ciudata, absurda putin, mai ales ca era titlul unui film.
Deci astept comentariile voastre, sa ma luminati si pe mine.

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Norocul îl punem pe seama unei întâmplări mai mult sau mai puțin plăcute din viața noastră. Acesta nu are o vină că a fost bine sau nu, ci pur și simplu reușita sau eșuarea unui moment este pusă pe seama norocului.Norocul care cumva se aseamănă cu o zeitate, aceasta primind laudele sau vina noastră.
De unde știu că aș avea ''noroc''? Păi
dacă aș avea o astfel de reușită cel mai probabil aș avea și o altă stare de spirit.Un zâmbet cât de mic care să nu fie fals mi-ar demonstra că ceva s-a schimbat în bine în viața mea minusculă. Toți vrem să avem succes în ceea ce ne dorim, dar uneori am da orice pe o fărâmă de veselie.
Da, știu că nu-s în cea mai fericită parte a vieții mele la fel cum știu că nu trebuie să așteptăm ''norocul'' ci să încercăm să-l aducem mai aproape de noi.