| anonim_4396 a întrebat:

Http://emjelli.blogspot.com/......ositi.html
Pe voi ce va enerveaza de Revelion :D?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Salut,
Ţi-am citit postarea şi, ce-i drept, cam urât vocabular dar având în vedere conţinutul (cât se poate de adevărat!) trecem cu vederea big grin.
Mmm...pe mine nu mă enervează ''tradiţionalele'' mesaje cu urări de bine deoarece sunt un semn de politeţe şi mi se par ok.
În schimb,ce pot să zic.mă enervează şi pe mine la culme ''aşa-zisul'' divertisment de care avem parte in fiecare an de Revelion cu emisiunile de pe ProTv, Antena1, etc pline de piţipoance style Bianca Drăguşanu şi Jean de la Craiova.
Aş fi scris mai mult, dar zău că mi-e lene...Te pup şi ai grijă de tine! love struck

3 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Am incercat sa citesc, bunavointa a fost, dar limbajul ala nu e pe sufletul meu.

| CristinaElena96 a răspuns:

Vocabularul e cam neadecvant, dar ai prins esentialul.Sunt in totalitate de acord cu tine in ce ai scirs, dar mare grija la vocabular.Iti urez multa bafta:*

| ROB3RT89 a răspuns:

Bunahappy
In lipsa de ocupatie, tocmai ti-am citit postarea, ce'i derept cu un vocabular mai necivilizat, dar in mare parte plin de adevar!
1.Nu inteleg de ce iti place sa-ti spui toate frustrarile, asa faci mereu si starnesti mici conflicte, de in vorbele tale se mai regaseste cate unu care incepe sa ciripeasca pe aici!
2.Cu emisiunile tv,ai mare dreptate, numai actori luati de pe piata, eu personal daca ma uit de 4 ori pe an la televizor e bine, il detest!
3. Ipocriti vezi aproapte tot anul, nu neparat in preajma sarbatorilor, mai rau e sa fi naiv decat sa te lasi pacalit de ei!
4.Cozile din supermaket-uri sunt tot anul, nu neaparat acum.Reducerile se stie ca sunt un magnet petru romani, dar aici nu imi permit sa critic, sunt oameni care n-au nici macar bani de pastile!
5.Nu inteleg ce treaba ai tu cu cei care consuma alccool in noaptea dintre ani de zici ca poate sa faca asta si in restul anului...Sti cum e,bautura e buna pentru cine stie sa o bea,iar daca in noaptea dintre ani e o ocazie buna sa uitam de probleme,fie ca sunt sentimentale,financiare sau Doamne fereste de sanatate, nu vad de ce sa nu consumam, asta cu masura bineinteles.
6.In legatura cu sms-urile primite,chiar nu ma deranjaza daca e compus de persoana respectivahappyDaca e copy/paste de pe net,il consider un fel de spam! Daca o anumita persoana nu ma inghite,asta e,putin imi pasa! Dar o intetie de indreptare si de-as schimba parerea despre mine si un sincer La Multi Ani chiar nu ma deranjaza,chiar daca ma urat tot anul sau ceva de genu! In concluzie pentru varsta ta esti o fata isteata si cu capu pe umeri, putin ironica uneori! Daca ti-ai mai schimba putin vocabularul(nu iti sta bine ca fata)ar fi super okhappySi marea ta greseala este ca arati ca anumite vorbe si critici la adresa ta te afecteza, asa dai tot mai multa apa la moara celor care le spun! O zi cat mai fainahappy