| Parakeets a întrebat:

Https://youtu.be/o_PE1n1z1l0?si=7Gx_MYiTv7ITlyPQ

Sper că nu va fi ștearsă această întrebare cu acest link, dar mă macină multe după cazul acesta auzit. Multe.

Sper că din tot ce o să întreb aici, poate și retoric sau doar filosofic, să văd alte perspective, nu o să mi se pună eticheta de criminală, dar am empatizat foarte mult cu fata criminală din acest caz, pe simplul motiv că ea a fost introvertă. Și acum să încep zic, cu frământările mele.

1. Am observat că mereu introverții sunt văzuți ciudat de către oamenii "normali" și sociabili. Dar de ce oare?

2. Am observat că printre criminali (în afară de cei sadici sau în serie) care comit doar o crimă de obicei și aceea este random sau ba chiar comisă către cineva drag, acelui criminal, de obicei criminalul în cauză este introvert într-un procentaj de 50%. De ce oare?

3. Și întrebarea care mă macină cel mai mult. Cum facem noi introverții, cei care ținem multe în noi și nu știm să ne exteriorizăm sănătos, frumos și elegant furiile, durerile și tot ce zace în noi, să ne exteriorizăm la momentul oportun, atunci pe loc și nu după ani de abstinență și "răbdare"?

P.S. sper că nu va crede nimeni că susțin că ceea ce a făcut fata asta e ok, sau că promovez așa ceva ca pozitiv, dar doar susțin că pe ea și sufletul ei acolo, deep, am încercat să o înțeleg, deoarece era introvertă și a devenit deja o problemă ca un introvert din cauză că a ținut prea mult în el să răbufnească în astfel de gesturi extreme.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Pentru că normală e comunicarea.
2. Cum ai observat tu asta? Sunt criminali de toate felurile.
3. Cum facem noi introverții. Nu cum facem noi, ci cum faci tu. Învață să te exprimi.
4. P. S. Acestea sunt scuze puerile. Am ucis fiindcă am
fost beat sau fiindcă sunt introvertit. Pofta de a ucide este un instinct de pe vremea cănd vânam animale înainte de a face agricultură. Este rudă cu foamea. Iar cu introvertiții pe care îi scuzi. Se numește colecția de timbre. Tot aduni și iar aduni tensiuni ca pe timbre. La un moment dat renunți brusc la ceea ce este în plus. Sau efectul laser. Tot aduni energiile negative pe un nivel intermediar. Apoi când acesta se umple se descarcă brusc toate și nu mai țin cont de nimic. Așa că nu căuta scuze, nimeni nu se naște introvertit. nici chiar tu. Nu da vina pe asta ca să te justifici.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cine e pitipoanca din video?

| dullcat a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sexism much? Te pomenesti ca tu strabati cearsafurile maicutelor.

| Parakeets explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tu spui că e pițipoancă? laughing)
Până și mie îmi place tipa laughing)
Tre să admiți că e frumoasă.

Dar acest comportament e tipic vouă. laughing) Nu mă mai surprinde nimic.
Bărbații gen : "E pițipoancă, blondă, proastă, ***, dar e bună rău, ei i-aș trage-o."

"Vreau una deșteaptă și ok, echilibrată și cu suflet mare, dar nu i-aș trage-o."

P.S. chiar și dacă cele din a 2 a categorie arată bine, tot pe primele le vor bărbații. laughing)
M-am convins, ce hram, poartă bărbații.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru dullcat):

Nu nu, imi cer scuze dacă s-a interpretat, eu nu am avut intenția sa jignesc

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Parakeets):

Dar eu nu am zis ca e urâtă, e superba

| Violleta2022 a răspuns:

1. Pentru ca sunt intr-adevr anormali si ciudati prin comportamnetul lor total diferit de al celorlalti.
2. Nu este regula si nu cred ca-i procentajul corect. Criminalii au aparent ceva in creier, care le da aceasta placere sa ucida.
3. Invatati sa socializati, va impuneti sa iesiti in lume, invatati sa deschideti gura si sa va exprimati parerile, va expuneti gandurile., faceti comentarii si conversatie cu cei din jur.

PS Nu m-a interesta ce a facut fata aia si nici video-ul postat, asa ca nu m-am uitat la el.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Majoritatea dintre noi oamenii sunt ok. Insă există și excepții ca Loredana și Alina. Una e nebună și alta care alege să stea intr-o relație toxică. Păcat. Două care s-au sfărșit inainte să inceapă.