| anonim_4396 a întrebat:

Iau triregol de 5 luni...si ma simt foarte bine si ciclul mi sa reglat.doar ca nu stiu, de fapt nu inteleg dupa ce termin pilulele, doar dupa 2 zile 3 imi vine menstruatia...si daca am act sexual in acele zile fara pilule raman insarcinata?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca menstruatia sa apara la 2-5 zile de la intreruperea aportului de hormoni, asadar tie iti vine absolut normal. esti protejata si in acele zile, deci nu ramai insarcinata. O folie te protejeaza pana in ziua in acre trebuie sa incepi o noua folie. daca o incepi, esti in constinuare protejata, daca nu, nu.

Abh
| Abh a răspuns:

Menstruatia ta vine normal, in pauza de 7 zile. Esti protejata si in acele zile de pauza, cu conditia sa incepi dupa acele zile, o noua folie.