| superdorex a întrebat:

Ieri un tigru scapat dintr-o gadina zoologica din Sibiu a scapat din vina ingrijitorilor, apoi a fost impuscat de catre un vanator intr-o padure de la marginea orasului! A procedat corect executandu-l?

Răspuns Câştigător
| inteligenta a răspuns:

Am fost cu clasa la sibiu si a fost foarte frumos.Acuma ei au luat tigrul din habitatul lui si l-au pus in cusca si din vina ingrijitorilor a trebuit impuscat sincer...nu mi se pare corect sa iei un animal salbatic si apoi sa-l impusti este o cruzime in toata regula

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, animalul trebuia sa fie impuscat cu mai multe doze de tranquilizant sau o doza mai puternica ca sa-l adoarma.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Nu, nu si nu! Tigrul acela, pe langa faptul ca avea un pui mic, era o specie pe cale de disparitie!
1 la mana- nu se lasa ingrijitori neexperimentati in custi cu animale periculoase!
2 la mana- Trebuia sa fie tranchilizat pana adormea si bagat inapoi in cusca, nu omorat de niste prosti!

| durasdurpaneus a răspuns:

Au fost criminali sa omoare acest biet animal care nu avea nici o vina! Trebuia sa fie tranchilizat! Ar trebui condamnati pentru fapta comisa! Ei daca r gresi tot la fel ar trebui judecati? Oameni fara mila si creieri!