| anonim_4396 a întrebat:

Îmi cer scuze adminilor site-ului că postez această întrebare la o oră distanță față de cea pecedentă, cunosc regulamentul, dar întâmpin o chestie ciudată pe care simt nevoia să o fac publică.
Ieri-seară, acel user, Mosotti, într-un răspuns al său la o întrebare al unui alt user, afirma despre mine următoarele:

https://ibb.co/qySfFKz

Când i-am trimis mesaj și i-am spus că se înșeală în privința mea, îmi replică următoarele:

https://ibb.co/yWqSBzK

După cum vedeți, afirmă că are mesaje și conversații "cu mine".
Pe lângă el, mai este și acest user care afirmă același lucru, că eu sunt acel/acea "marfil".

1. https://ibb.co/GHGVK6r
2. https://ibb.co/0MncL6J

Cu ocazia asta vreau să fac câteva precizări:
1. Nu sunt "marfil".
2. Nu știu cine este acel user.
3. Am căutat acel username pe acest site dar am văzut că nu se mai află în baza de date.
4. Multe întrebări și moduri de exprimare sunt asemănătoare.
5. Dacă aș fi fost eu într-adevăr acel user aș fi recunoscut, nu aveam de ce minții.
6. Nu am avut conversații îndelungate cu Mosotti în privat, doar două mesaje i-am trimis: unul în care îl întrebam ce îi inspiră figura unei actrițe, dat fiind că din răspunsurile lui de pe site denotă că poate citii un om după trăsături faciale, și al doilea mesaj când i-am spus că se înșeală în privința identității mele.
Sper că am lămurit situația.

Voi ați mai întâmpinat astfel de chestii?
Ați fost vreodată confundați cu alți useri?

151 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai un detectiv bun se prinde imediat de chestie, si trebuie desfacut firul in patru, ca asa ajungi la adevar, chiar daca nu iti place tie, si asta la general in orice domeniu, trebuie sa fi atent la fiecare detaliu, ca orice indiciu duce catre adevar.
Poate nu iti place ca despica omu firu in patru, ca sa nu ajunga la adevar.

Si virtual si real, eu tot om sunt, tot cu oameni discut, tot acelasi om sunt peste tot, asa ca aia e.
Nu fac diferenta intre vitual si real, ca oameni suntem si colo si colo, aceiasi oameni de fapt.

Diferenta e ca multi virtual se arata cum sunt, iar in real se abtin, de aia impresia falsa ca pe net sunt majoritatea lepre.
Doar ca in real afli cine e in anumite situatii doar, cand isi permite sa se arate cum e.

Si de aia in real pare lumea mai serioasa fata de virtual.

Eu activez in egala masura si virtual si real, in real am cei trei prieteni si familia cu care interactionez des, in virtual am forumurile, e un echilibru.

Tu vrei dovezile de la SRI, si sti ca nu se pot aduce, si de aia zici sa se dovedeasca ce user care e, insa chestiile-s cam clare si fara, ca 1 % am admis si eu ca poate sa nu fie asa, e adevarat, dar e exagerat ala 1 %.

Oricum nici nu conteaza ce user erai sau nu erai, conteaza ca sa fi om, atat.
Celelalte doua usere n-au fost om, marfil si cristinne31, asta mi-au dovedit-o pe privat de n ori, numa complexe, critici si altele de genul, de fapt ele nu erau multumite de viata lor si se razbuna pe altul.
Una din ele se plangea ca in real are mai toata lumea ceva cu ea si nu stia de ce si ca vai ce rea e lumea, dar cand eu m-am purtat foarte frumos, avea ea ceva cu mine.

De ex pe una din ele o manca ca eu nu muncesc si am banii de sus, un om necomplexat nu avea probleme cu asta.
Din contra, eu zic unui om asa "f bine nene, bravo tie ca ai avut acest noroc".
Dar mai grav era ca-mi stia situatia medicala si tot ma critica asa cu ura.

Si eu ma port urat chiar foarte urat, dar cu neoamenii si cu leprele.

Daca eram sanatos, ma faceam medic de diabet ca asta mi-a placut cel mai mult, nu detectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu era psihotica a fost constrânsa de părinții ei sa se pocăiască. Era ok, nu vb desore religie cu mine deloc. Sincer eu nu pun prea mult preț pe astea, dar eu recunosc ca nu as putea sta cu una urata. Am în curte o batoza eșuată și sta cu unul care arata ok, slim.
Nu ocolesc, eu nu stau în casa ca tine, stau de câteva luni, dar eu am umblat și pe dincolo și am văzut și naspeti care stăteau cu femei frumoase. Din nou îți spun, degeaba ești frumos dacă ești prost de bubui sau sărac ca duhul și trantor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Figura burtosilor fiind mai masculina? Sau sa fie frumos la figura? Ca sunt și persoane care au figura masculina dar sunt urâți ca foamea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am dovedit cu argumente valabile că nu eu am fost acea marfil.
Eu închei aici această conversație că deja devine chat.
Sfatul meu e să nu mai pui atât accent pe viața virtuală și pe ce a zis un străin ascuns în spatele unui username, despre tine.
Pe internet oamenii pot avea mai multe alter-egouri, inclusiv tu.
Nu mai pune la suflet. Noi ca oamenii suntem diferiți, nu putem să plăcem tuturor.
Nu știu dacă la tine este vorba de orgoliu rănit sau lipsă de ocupație dar sfatul meu e să încerci să mergi mai departe.
Așteaptă-te ca nu toți să fie de acord cu tine că, așa cum s-a dovedit în cazul meu, te-ai înșelat în asocierea mea cu marfil.
Lasă trecutul în urmă și încearcă să vezi partea plină a paharuui.
Nu faci rău nimănui faptul că-ți aduci aminte de insultele, justificate sau nu, ale acelui user. Îți faci rău ție. La ce bun să ții resentimente? Crezi că-ți aduce vreun beneficiu? Eu cred că nu.
Încearcă să înțelegi că nu tot timpul poți avea dreptate, e imposibil.
Un sfat de final: încearcă să pătreci mai mult timp real decât virtual.

Cheers!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am zis si ieri, ca admit ca ma pot insela chiar daca cu probabilitate mica, asta e, nu tin sa demonstez ceva.
Lasa ca si chat-ul e bun.
Nu am resentimente, doar ca nu imi plac oamenii rai, atata tot, si nu vreau sa am de a face cu ei.

Oricum tu daca esti om, atunci cu siguranta nu esti marfil, ca un neom nu poate fi om in general, asa cum un om nu poate fi neom la comanda.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca a obligat-o parintii sa se pocaiasca, aia e, nu e vina ei.
Vezi? N-ai putea sa stai cu una neatractiva.

Asa si ele, n-ar sta cu unu total neatractiv, insa unele mai stau din interes sau din lipsa de altceva, si de aia iti pare ca vai cate stau cu urati.

DA, figura burtosilor atrage ca emite masculinitate, nu conteaza ca ii percepi tu urati ca foamea, frumusetea barbatului e ce masculinitate emite pe figura, iar la atitudine, in general e legata de figura, ca daca figura exprima ca are masculinitate, atunci automat are si atitudinea respectiva.
Sigur ca sunt si din aia care emit masculinitate dar n-au atitudine, dar mai putini, aia au probleme.

Trantorii sunt bolnavi psihiatric sau psihologic, un om sanatos de la sine nu poate fi trantor ca nu se simte bine asa chiar daca parintii au bani sa-i dea.
Si normal ca femeile nu vor un om bolnav.

Insa nu te amagi! Cate femei nu dau bani la barbati de care-s indragostite? Cate femei nu stau cu prosti? Cate femei nu stau cu violenti?
Toti cocalarii frumusei au gagici misto chiar daca au 2 clase si-s ai dracu si prosti.

Evident ca fizicul nu e proba suficienta, mare atentie, e eliminatorie dar nu ajunge.
Ptr o relatie serioasa nu ajunge, insa oricum prostu trantor frumos are parte de distractie cata vrea chiar daca nu face rel serioasa pentru ca alea nu vor vrea (desi daca-s indragostite vor face relatie si se vor desparti cand le trece indragosteala, iar ala e satul de f si de de toate, trece la alta), stie ce e aia sa fie iubit, dorit, placut, sexat, simpatizat.

Unu neatractiv deloc nu va simti niciodata asta, oricat de destept e si cu bani si cu caracter, mereu va avea sufletu gol, si cel mult va avea relatii pe interes din partea femeilor.
Ori daca are bani, e tinut de bani de fete misto, ca daca are bani, nu o sa vrea el din alea neatractive, si oricum sufletu e gol, ca stie ca nu il place.

Daca nu are bani si are venitul mediu, o sa ia una neatractiva pe care n-a luat-o altul, de care nici lui nu-i place, dar nici ea nu-l place insa vrea familie si aia e. Ca si aia neatractiva tot frumosi vrea.

Zicea in psihologie "un om neiubit, moare de fapt".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu știu, eu mereu atrageam dar eram timid și anxios. Nu știu cum e sa fi urat, acum m-am ingrasat dar am văzut ca și acum atrag sexul opus, chiar pe una frumușela ce are 18 ani, din păcate nu s-a putut fiindcă era la frizerie, iar pe mine ca de obicei ma luase puternic anxietatea, eram concentrat sa nu se vadă ca tremur și 2 încercau sa îmi dea vrăjeală, nici nu le-am băgat în seama, eu eram concentrat sa nu se vadă ca tremur rolling on the floor nici nu știu dacă depresia este mai chinuitoare sau fobia sociala, este fantastic de chinuitoare fobia sociala, se manifesta fizic și acel tremur nu îl poți controla, când ești lovit și de depresie severa ești pe ultimul episod. Deci eu atrag și acum deși am 18 kg în plus nu știu cum naibii, nu ma așteptăm la una ca asta. Nu pot fi eu însumi din cauza anxietății, ma chinuie ca naiba.
Eu nu mai vreau sa răspund, nu mai vreau sa o umplu pe rosalia cu notificări, îmi este prea draga. Nu de alta dar poate intram în istorie și dam 400-500 de răspunsuri la o întrebare. Nici mie nu mi ar conveni sa se lungească discuția toată ziua cu zilele nici ei.
Eu m-am carat de aici. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum te faci ca nu sti cu naibi atragi? Ai figura atractiva independent de cele 18 kg in plus, prietenu meu alfa are 14 kile in plus.
Acuma dupa ce ti-am explicat, sti de ce atragi, sa te astepti la asta, norocul tau.

Ce conteaza ca s-ar lungi discutia? De aia e forum, sa tot vorbim. Sau putem deschide alta intrebare pe tema relatii.
Trebuie sa tratezi anxietatea, nu ai tratament adecvat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am încercat și :
Seroxat
Spitomin
Cipralex e și pentru anxietate nu doar depresie
Olanzapina
Anxiar
Alprazolam
Și acum l-am schimbat din nou ca cele enumerate nu au ajutat deloc pe anxietate. Acum urmez tratament cu trittico, este un antidepresiv, anxiolitic și este ușor sedativ, mi s-a dat și pentru insomnie. Sincer nu cred ca ajuta nici unul pe anxietate, doar când ies afara se manifesta, în casa nu am absolut nici o problema, sau în magazine de exemplu, cred ca este și agorafobie. Se manifesta și fizic (tremur), este groaznica. Acum știu, pai am 29 și arat la fata ca la 23 doar ca mai gras. Nu am îmbătrânit deloc la fata.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am deschis intrebare aici despre ce discutam aici, ca sa ne mutam acolo:

https://www.tpu.ro/......age-emita/

o sa-ti raspund acolo la ce ai zis acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Venlafaxina care și-o facut efect pe depresie și trittico urmez acum. Trittico asta cam e ciudat, tot o visez pe maica-mea, ea o decedat anul trecut, și pe taică-meu, ambii decedati.

| LoveSleep a răspuns:

Ami cer scuze la domni admini.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Uite ca avem dovada irefutabila cu cine avem de-a face. Eu nu banui, eu sunt sigur ca christine31 (eu am tinut-o minte ca crissa31, dar era christinne31) era marfil, marfil mi-a zis personal ca a fost christinne31, si eu la fel mi-am dat seama dupa stilul de scris, si mesajele primite de la ea, dar eu am insistat pana a recunoscut ca e christinne31, invocind motivul ca si-a schimbat viata, nu mai e aceeasi persoana care a fost). Ce m-a deranjat la ambele a fost insistenta de care a dat dovada, chiar daca eu nu am vrut sa mai vorbesc la un moment dat cu ele. Si Rosalia seamana izbitor si in acest sens cu celelalte doua. De aceea eu sunt sigur ca e marfil, ex christinne31, si cine site cine va mai fi pe viitor.

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

AHAAAAA, deci marfil ti-a zis ca era cristinne31, e clar, asa cum banuiam si eu, eu i-am zis lui marfil ca e cris, a negat, dar stiul si subiectele erau cam aceleasi.
Cristinne31 care s-a purtat urat cu mine pe privat la sfarsit cand nu i-a mai convenit, desi la inceput vai ce singuru care o inteleg si ce okey eram.

Desi eu mereu m-am purtat f frumos cu ea.

Adica Rosalia pare a fi cristinne31 de fapt! E cam clar.
Normal ca neaga, doar nu o zice da ma, eu is.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact. E 3 in 1. E normal sa nege. Si christinne31, si marfil a negat, asa ca si negatia dovedește că e ea. happy

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Asta e, eu m-am prins. Interesant ca toate trei m-au apelat pe privat pe mine cu tema asemanatoare si acelasi stil.
Si toate scriau mult (desi asta nu era o problema), iti prezenta scenarii din filme sau altele, si te intreba ce parere ai de personalitatea anumitui personaj, care era personalitatea lui adevarata, aia de la munca sau aia din societate.

Si din astea.

Cristinne31 nu mai putea ramane cu userul ala dupa cum s-a purtat cu mine abuziv, pentru ca ea avand cam numai temele astea in cap, nu putea sa ma apeleze iar ca sa ma intrebe, ca probabil altii nu ii raspundeau, trebuia sa para user nou.
Si simtea nevoia sa discute astea cu cineva (nici asta nu e rau).

Dupa aia si marfil se lua de mine dar in alt fel ce-i drept, nu in felul celeilalte, si ea discuta cu mine acelasi lucru, iar nu mai putea sa ramana cu acelasi user.

Dupa aia cu rosalia iar m-a apelat sa discute acelasi chestii cam, si i-am zis ca nu mai vreau dat fiind ca se luase de mine atata de la celalalt user.

Si daca nu e asa, de ce cele trei usere nu exista si sa posteze separat pe aici?! De ce cand a disparut cristinne31 a aparut marfil, iar cand a aparut Rosalia, a disparut marfil?!

Sunt cam convins ca a schimbat numele pe acelasi cont, mail, cel putin asa cred. Sau poate la fiecare sa se fi inscris ca nou, nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Teoria chibritului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Teoria conspirației funcționează.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca Mosotti vede cerul ca fijnd rosu, si eu il vad la fel, chiar daca el este albastru, nu e nici o conspiratie ca am vazut soarele la apus, ci chiar asta atesta ca cerul e rosu la apus

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntem doi care ne-am dat seama, si avem si argumentatie logica. De era unul singur, se putea insela, puteam spune asta, dar suntem cel putin doi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Și până la urmă care e treaba?
Dacă aș fi fost eu sau nu marfil sau altcineva?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis ca nu e nici o problema ca esti cristinne31 - marfil - Rosalia, dar tin sa spun ca nu ai caracter dupa cum te-ai purtat cu mine pe privat cu primele doua usere, fata de cum m-am purtat eu cu tine foarte frumos, te-am inteles, te-am ascultat si altele de genul, cum nimeni poate n-ar fi facut-o nu doar de pe forumul asta, ci de pe toate.

Nu e bine cum te comporti cu oamenii. Ai avut ocazia sa faci cu mine asa, ca doar cu mine ai stat la vorba atat, dar asa ai fi facut si cu altii in final.
Respecta daca ai fost respectata, nu da intr-un om care a fost om, ca dupa aia cand niste neoameni se poarta urat cu tine, sa te miri ca de ce, zic la o adica.
Stiu de ce ai facut asa, insa nu e bine ca ai de pierdut in societate, a te purta urat cu cineva, nu rezolva problemele avute, rezolvarea se face altfel.

Si? Cine a pierdut? Tu, ca altul nu sta asa de vb cu tine cum am facut-o eu, peste 2 luni de zile, bine, am facut-o de placere, insa zic ca idee, ca eram atent la ce ziceai, dadeam niste pareri, nu asa superficial.

Ti-am explicat multe, ca de aia ziceai ca te inteleg f bine si ca nimeni nu te-a inteles asa, si asa mai departe.
Si dupa aia ti-ai dat caracterul pe fata si m-ai facut turbat si psihopat fara absolut nici un motiv.

Vorbeai cu o ura de nedescris ca nu muncesc, ma faceai parazit si altele.
Desi stiai problema mea medicala si ti-am explicat-o f amanuntit.

Ca daca te bag in laborator si-ti induc depresie cu depresogene (inversul antidepresivelor) sa vezi tu pe domnu dracu daca mai muncesti.
Hai sa testam, vrei? Iti dau si 10000 de euro asa, ai tupeu? Cu martori.

Deci m-am implicat ca om, ca imi facea placere sa discutam.

De aia am pus problema cine esti, ca NU mai doream sa dau de cele doua usere care si-au batut joc de mine nejustificat, mai ales ca m-ai apelat iar pe privat, ca sa stiu sa nu mai am ce discuta cu tine pe privat.
Ti-ai batut joc de mine si dupa aia mai ai tupeu sa ma apelezi a treia oara sa ma intrebi de scenarii.

Public discut cu oricine, dar nu pe privat, relatie mai apropiata cu tine nu vreau.

Cam atat am avut de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Vorbești cu o mare siguranță de sine.
Faci niște afirmați pe baza unor dovezi mai mult sau mai puțin concludente.
În primul rând că tu nu mă cunoști, nu știi NIMIC despre mine.
În al doilea rând, un om matur, mai ales bărbat (dacă într-adevar ești bărbat și nu o fată în spatele unui pseudonim masculin), nu se plânge atât.
Cum ți-am sugerat și în răspunsul anterior: caut-o pe acea persoană și încearcă să faci pace cu ea.
Spune-i că te-a afectat felul cum s-a purtat cu tine.
Poate ți-a lăsat vreo adresă de contact, ceva. Ei bine, reia legătura cu ea și spune-i ei ce ai pe suflet, nu mie, care habar am despre ce e vorba și despre ce ați vorbit voi.
Denot că ești și un fel de stalker. Adică stai cu ochii pe fiecare user nou și dacă ți se pare că stilul lui seamănă cu al altui user, gata, afirmi că fără doar și poate sunt una și aceași persoană.
Nu prea e ok așa.
Tu ai dezvoltat un fel de obsesie față de acea tipă.
Ea crezi că-și mai aduce aminte de tine?
Ori îți place să fabulezi, ori o faci din lipsă de ocupație.
Eu, și știu din experiență, oamenii care au un job, chiar dacă lucrează de acasă, nu au timp să stea și să urmărească fiecare chestie de pe internet, numai cei specializați în asta: jurnaliști, editori, creatori de conținut.
Nici aceia.
Ai văzut tu creatori de conținut, de exemplu Selly, Andra Gogan, sau Daria Jane să stea să răspundă în parte fiecărui comentariu de la clipurile lor sau de pe Instagram?
Eu cred că nu. Nu o fac, deoarece oamenii aceia au și o viață reală de care trebuie să se ocupe.
Am înțeles că ești forumist dar ce beneficiu îți aduce să-ți consumi energia încercând să-i faci pe alții să creadă o chestie pe care, chipurile, tu o consideri realitate?
Ce rezolvi că despici firul în 10 pe niște mărunțișuri virtuale?
Dezbaterea despre fizic este ca și dezbaterea pe teme religioase.
Fiecare are dreptul să creadă în ce vrea. Dacă unii vor să creadă că fizicul e proba eliminatorie, să creadă, dacă nu cred, să nu creadă.
Tu nu trebuie să-ți consumi energia și timpul impunându-le părerile tale.
Mai bine fă o listă cu realizările tale pe 2021 și cu ce planuri ai pentru 2022 decât să-ți pierzi vremea cu mărunțișuri.

Eu atât am avut să-ți zic în privința acestei confuzii ale tale și a lui cristi202 în ceea ce mă privește.
Ești liber să crezi că eu sunt "marfil", "Cristina" sau mai știu eu cine, eu n-o să încerc să-mi impun adevărul, doar l-am prezentat.

Rămâi în viața ta cotidiană, cu convingerile și ideile tale.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata nu-s clar, iti dau web daca vrei asa de verificare.
Sunt Mosotti cel mai ciudat om din lume, baiat 43 ani si 9 luni care o supara pe Rosalia, hehe.

S-ar putea sa nu fi marfil, ce sa zic! Imi asum si asta. Bine, nici nu conteaza, zic ca idee, hai sa zic ca nu esti.

Stalker e altceva, cica e unu care da datele personale ale altora la oameni.

Ar fi culmea ca aia Selly, Andra Gogan sa raspunda la fiecare comentariu, ca ar innebuni de tot, chiar a fost aici un baiat care zicea ca de ce fetele nu ii zic un multumesc la complimentele lui, si i-am zis ca nu are cum sa raspunda la mii de mesaje acele fete.
Nu ca au viata reala si de aia nu raspund, ca e clar ca au, dar nu pot raspunde la atatia,

Sunt forumist in sens ca ma pasioneaza si partea tehnica dar si socializarea cu oamenii pe n subiecte.
De ex aici lipseste posib sa trimiti fisiere atasament, o hiba care ar trebui rezolvata, tehnic vorbind, chestie care pe alte forumuri exista, pe toate de fapt.

Mai lipseste ca nu poti trimite private decat daca nu stiu ce rang are ala, sau nu poti primi, in mod normal trebuie sa poti oricine ai fi.

Deci e o pasiune pentru mine tot ce tine de forumuri.

Dezbatarea despre fizic este ceva de viata foarte important, ca de aia exista dragoste si sex, relatii si asa mai departe ca si categorie, framanta pe multi asta mai ales la tinerete, nu e ca religia care e o minciuna si o iluzie care nu se pupa deloc cu realitatea cand verifici.

Bai nene, prietenu meu asta tu stii cum aspira femei? Ce ca nu e real, si o negresa se benocla la el cand eram cu el la McDonald frate, m-a uimit.
Majoritatea se uita la el si ii da semn ca-l place inainte sa deschida gura, deci ele nu stiu nimic despre el inainte.
Acuma...a aruncat ochii una de 50 ani cand eram pe banca in parc, doaaaamne, e formidabil. Se tot uita la el.

Daca nu figura, atunci ce atrage? Zi tu, acum pe bune. Ca doar figura i se vede.
Ca imbracat e normal ca si orice om, n-are haine de 1000 euro pe el.
Bine, ca la fete mai atrage si corpul, dar...totusi si acolo prima data vezi figura si ca barbat.

Evident ca...si frizerita deja discuta cu el pe telefon, si aia, si aia, si ailalta, aceiasi frizerita la care eu ma duc de ani, pe el l-a remecat din prima, si el a atacat la sigur.

Ca bun, uite, accept si alt punct de vedere, ce le atrage pe astea la el atata (inainte sa stie ceva despre el)?!
Ca de 25 ani tot asa o tine.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Treaba e ca nu recunosti. Nu e mare branza ca ai fost, ci ca zici ca nu ai fost, cand de fapt ai fost.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Mie marfil mi-a trimis un mesaj absolut identic (desi era destul de lung) ca si Christinne31, si asa am realizat cine e. Iar Rosalia s-a upgradat, nu a mai facut greseala de a imi trimite mesaj identic (ii spusesem lui marfil ca am primit si de la christinne31 un mesaj identic cu al ei, si de aceea stiam ca e ea, si asa a recunoscut ca e christinne31, dar, ca la tine, dupa ce intii a negat), dar mi-a trimis un mesaj asemanator. happy
Eu nu cred ca Rosalia pare a fi christine31. Eu cred ca e. Hai mai, ce sansa ai sa primesti trei mesaje de la trei persoane, in privat, deci sa nu stie nimeni decat tu si expeditorul, din care doua identice, si unul foarte asemanator cu celelalte doua? Cred ca daca ar fi aleatorie treaba, daca chiar ar exista cele trei persoane, sansa ar fi atit de mica, incit mai degraba poti cistiga la loto.
Nu m-as mira daca dupa un timp va recunoaste ca a fost marfil si christine31

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Pai ce sa zic. Hotu neprins e negustor cinstit, sti cum e. Primeam mesaj pentru ca doar eu vb cu ea (ma refer la cristinne31 alias marfil), altii nu prea.
Atii nici nu i-ar fi raspuns sau poate raspundea odata si dupa aia nu.

De fapt mi-a si zis ca altii raspundeau odata de doua ori, apoi nu mai raspundeau, asta primul user, cristinne31, pentru ca ea prezenta situatii din viata ei si dorea pareri, si povestea foarte mult, pe mine nu ma deranja, dadeam pareri, comentam, de aia a si zis ca, cu nimeni nu s-a inteles asa de bine ca, cu mine, si ca nici un psiholog nu ar putea-o intelege cum am inteles-o eu.
Paralel cu asta discuta despre personaje, figuri, personalitati, analize pe tema asta cam ca Rosalia, era si asta okey pentru mine.

Mintea o ducea ce-i drept, altfel nu as mai fi stat de vb cu ea.
Marfil nu mai povestea nimic de viata ei, negase ca e cristinne, si probabil nu vroia sa se dea de gol, pentru ca stia ce mi-a facut, dar in acelasi timp nu avea cu cine sa discute ce dorea sa discute.

S-a repetat faza cu marfil, nu m-a mai facut turbat si psihopat ca, cristinne dar ma critica in continuu din orice, orice ziceam, orice faceam, cadeam prost.
Dupa aia cand a considerat ea ca-s arogant si ma dau mare, mi-a dat ignore, ca apoi tot ea sa-l scoata, desi tot ea marfil m-a apelat prima zicand ca zic lucruri bune la aria sanatate si dau sfaturi bune.
Vorbea de personaje si personalitati. De ex iti povestea un scenariu, si te intreba ce parere ai despre cutare personaj, de ex daca eral el ala adevarat la servici sau ala care era in societate.

Nu era rau ca vorbea asta, era interesant si pentru mine, problema e cum s-a purtat.

Deci scenariu e ca si cristinne si marfil incepeau ca te apreciaza, si apoi se purta urat fara motiv desi tu nu faceai nimic rau.

Si daca Rosalia intreaba acum ca ce fac analiza asta cu marfil si cristinne, pai e interesant psihologic pentru mine, analiza tot asa, de personalitati, de duplicitati si asa mai departe, comportament, cum se ascunde un om, cum se comporta cand e aceiasi persoana cu cealalta, cum te prinzi ca e aceiasi persoana desi neaga.

Adica eu fac acum exact ce o int pe Rosalia, analiza omenilor.
Deci de aia conteaza pentru mine ce si cum, nu ca ce conteaza ca aia e ailalta, e chiar interesant cazul.
Si tot ea desi si pe ea o intereseaza domeniu, se mira ca ce conteaza pentru mine chestia asta.

Uite metisu s-a prins ca un user de pe romedic este eu. Desi acelasi avatar mai are inca un user de pe softpedia care nu-s eu si anume moderatorul RealThing, faptul ca ai acelasi avatar nu ar zice ceva.
Dar metisu s-a prins dupa stil, evident ca am zis ca da, eu sunt ala, ca eu nu am de ce sa ma ascund, te ascunzi cand ai facut ceva rau doar.
Si nu erau asa izbitoare asemanari ca la cristinne si marfil.

Nu ai nevoie de dovezi SRI, de multe ori e ffff clar ce si cum dupa indicii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ești liber să crezi ce dorești.
Dacă altă ocupație nu ai decât să urmărești useri anonimi pe website-uri, e strict treaba ta.
Văd că ai suficient timp.
Eu o să șterg întrebarea că m-ai umplut de notificări, tu și cristi202.
O să apară cu anonim cel mai probabil dar ce am avut de demonstrat, am demonstrat.
Rămâi cu viața ta cotidiană.
P.S Mai ieși afară din casă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Nu o să recunosc niciodată ceva ce nu e adevărat și nu am făcut.
Dacă îți place să crezi că sunt acele userițe, ești liber, eu nu te îngrădesc.
Dacă ai divergențe cu acea useriță sau dacă te-a deranjat cu ceva, spune-i ei, nu mie.
Eu caut armonie pe acest site, nu vreau să am divergențe cu nimeni.
Am doar rugămintea să mă lași în pace.
Am să șterg întrebarea, deoarece primesc prea multe notificări.
Poți crede că sunt oricine altcineva.
Apropo: cunoaște o persoană înainte să afirmi despre ea ceva, mai ales că din răspunsurile tale denotă că ești creștin practicant.

O seară frumoasă!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

In mesaju de mai sus nu era vorba de tine daca citesti atenta, era vorba de cele doua, Marfil si Cristinne31.
E normal sa avem timp, ca asta inseamna viata, daca n-ai timp n-ai viata.

Pai userii astia anonimi is interesanti, uiti ca si pe tine te intereseaza domeniu?
Si pe mine ma intereseaza psihologia, personalitatea, duplicitatea lor.
Ma int de ex de ce unii isi fac n usere, ce e in mintea lor, de ce nu raman cu un user.