| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa mor.
Am nevoie disperata de ajutor.
Care este cea mai scurta si eficienta modalitate prin care poti combate o stare depresiva?

mentionez ca locuiesc singur, nu pot aborda acest subiect cu cineva apropiat.

Răspuns Câştigător
| cobritsA a răspuns:

Sti cum e? La sfarsit viata ne f*** pe toti.
Unora din oameni, le plac singuratatea.Sa nu le tina mereu cineva o predica.
Altora, le plac sa traiasca alaturi de persoanele dragi, care le-au dat viata.
Dar poti sa ne mentionezi si motivul pentru care lociesti singurstraight face?

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Esti ''boier'' ca ai sansa sa locuiesti singur.nu te mai bate nimeni la cap,unde pleci,de unde vii,de ce ai uitat sa cumperi cartofi sau ulei,de ce ai venit ''pilit'' acasa,etc, etc...fa-ti prieteni si distreaza-te man, ca viata e frumoasa.pacat ca e asa de scurta...rolling on the floor

| trust24 a răspuns:

De ce sa mori? hai, eu nu inteleg unele oameni... singuratatea nu e un lucru rau happy trebuie sa stii sa traiesti happy daca raspunzi iti spun unele lucruri prin care vei intelege ca viata e frumoasa si asa ii cum iti creezi pentru tine happy