| kitty_2781 a întrebat:

Imi explicati si mie ce inseamna funda? sunt noua pe aicitongue

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes! Numai bine!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente. Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici.

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Bună funda este un premiu acordat celui celei care prin răspunsul pe care la dat la întrebarea ta te a ajutat. Funda?

| AlysaAly a răspuns:

Funda = Raspuns Castigator = Multumesc
Funda apare in partea dreapra de culoare gri la fiecare intrebare pe care o pui iar o persoana iti raspunde si daca raspunsul este corect sau te-a ajutat acea persoana merita funda, fiecare funda inseamna 100 de puncte la raspunsul castigator.
Succces

| BiancaDenisa a răspuns:

Buna Kitty! Funda=raspuns castigator. Dupa ce tu pui o intrebare si primesti raspunsuri, tu poti desemna raspunsul castigator prin acordarea unei "funde"(cum spunem noi).In dreptul fiecarui raspuns pe care l-ai primit este desenata o pamblica putin stearsa/in ceata iar daca dai click pe ea inseamna ca desemnezi acel raspuns castigator si ii oferi "funda"
Sper ca ti-am fost de folos si mult succes pe site!
Bine ai venit! kiss